Turiste büyük ayıp!

Turiste büyük ayıp!
11 Temmuz 2019, 11:24
Üniversiteyi okuduğu Türkiye'ye turist olarak gelen Ürdünlü turist Omar K. Eskişehir’den Konya’ya gitmek için bilet aldığı otobüste şok bir tavırla karşılaştı.

Eskişehir'den Konya'ya gitmek için bir otobüs firmasından bilet alan Ürdünlü turist Omar K. otobüs şoförü tarafından mülteci sanılarak araçtan indirildi.

Ürdünlü genç durumu polise ve Eskişehir Belediyesi zabıta ekiplerine bildirdi. Polis memurlarının seyahatinde bir engel olmadığını belirttiği genç, buna rağmen yine de seyahat edemedi.

Özür bekliyorum

Türkiye'de 4 yıl mimarlık okuduğunu ifade eden Omar K. " Turizm şirketinin şoförü beni mülteci sandı galiba. Bana karşı tavrı çok kabaydı. İnsanların önünde beni rencide etti. Aynı turizm şirketinin diğer elemanları bile durumdan rahatsız oldu. Ama şoförü kimse ikna edemedi. Başka bir firmadan otobüs bileti alarak, Konya'ya geldim. Türkiye ile Ürdün arasında 90 günlük vize serbestliği var. Türkiye'de 90 gün kalma hakkım var. Beni Suriyeli veya Afganistanlı bir sığınmacı değilim. Firmadan 70 TL'lik ücretimin iade etmesini ve özür dilemesini istiyorum” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha