Turist rehberleri TGA'da sandalye istiyor

Turist rehberleri TGA'da sandalye istiyor
02 Aralık 2020, 12:12
Türkiye Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Başkanı Suat Tural, ülke turizminin gelişmesine ve Türkiye’nin her daim güvenli ve güvenilir bir turizm destinasyonu olmasına büyük katkı sağlayan turist rehberlerinin, kuruluşuyla turizm endüstrisinde heyecan yaratan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA)’nda temsilcisi bulunmadığı kaydetti. Tural, TGA’da sandalye istediklerini bildirdi.

Türk kültürü, tarihi, inancı, gastronomisi, edebiyatı, müziği ve arkeolojisi başta olmak üzere ülke tanıtımına en çok katkı sağlayan turizmcilerin rehberler olduğunu dile getiren Tural, “Lisanslı rehberlerimiz, ülkemizin yüzü. Turizmin gelişmesine ve ülkenin imajına olumlu katkılar sunan rehberlerimiz, bu konuda kendilerine büyük misyon yüklemiştir” diye konuştu.

Türkiye’nin iç ve dış turizm pazarında bir marka ve cazibe merkezi haline gelmesi amacıyla kurulan ve bu doğrultuda faaliyetler yürüten TGA’da turist rehberlerinin temsilcisinin yer almadığını dile getiren Tural, turizmde birinci elden sorumlu olan turist rehberleri için TGA’da sandalye istedi.

Bu konuda yetkililere seslenen Tural, “Tanıtıma en çok katkı sağlayan turist rehberleridir. Türkiye’nin turizm kapasitesine en iyi hakim olan turist rehberleridir. Ama TGA’da yerimiz yok. Bu konuda destek bekliyor ve gerekli adımların atılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Bülent Bek
03 Aralık 2020, Perşembe 02:44
Sayın Başkan Tural, TGA ya Oteller ve Seyahat acentaları her ay ödeme yapıyor. Şimdi sizin bu başvurunuzu sayın bakan Biz de ödeme yapmak istiyoruz diye alırsa ne olacak :) Siz Sandalye beklerken, TGA ya ödeme kapsamına rehberlerimiz de alınmasın sonra. Talip olduğunuz TGA için herkes bedelini kendince ödüyor hem de bu pandemi koşullarında sıfır ciroyla. Biz de bedel ödemek istiyoruz, Türkiye tanıtım bütçesine rehberlik ücretlerimizden pay ayırmak istiyoruz diyorsunuz sanırım. Hayırlısı olsun diyelim.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha