Turist getirmeden 2 milyon TL kazanıyorlar

18 Mart 2023, 21:11
Bazı seyahat acentalarının tek bir turist bile getirmeden yılda 2 milyon TL kazandığını iddia eden Ortadoğu Turizm Platformu Başkanı Hüseyin Kırk, TÜRSAB’ın tüm Ortadoğu pazarında çalışan acentalara denetim göndermesini istedi.

Ortadoğu pazarına yönelik çalışan seyahat acentaları arasında TÜRSAB ve D2 belgesi kiralamanın bir ticarete dönüştüğünü açıklayan Ortadoğu Turizm Platformu Başkanı Hüseyin Kırk, ülkeye bir tek turist getirmeden yılda 2 milyon TL kazanan seyahat acentalarının olduğunu söyledi.

Bu kondu Ulaştırma Bakanlığı ve TÜRSAB’ın harekete geçmesi gerektiğini savunan Hüseyin Kırk, Ortadoğu pazarına yönelik çalışan seyahat acentalarının hepsine denetim gönderilmesini istedi.

Yorumlar
İsmail kalay
19 Mart 2023, Pazar 11:10
Çok doğru bir tesbit Ortadoğu ve Arap ülkelerinden çalışan seyahat acentaları ve tur operatörlerinin bende kesinlikle yerinde incelenmesi ve devamlı kontrol edilmesi gerekli olduğu kanaatindeyim. Bu konuyu dile getirip ülkemiz çıkarlarını dile getirdiği sahiplendiği için Hüseyin Kırk beye bir turizm hizmetçisi olarak teşekkür ederim.
Mustafa bulut
19 Mart 2023, Pazar 09:10
Acente olacak Acanta değil
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha