Tur ve uçak bileti ödemelerinde taksiti tercih ettiler

Tur ve uçak bileti ödemelerinde taksiti tercih ettiler
01 Ağustos 2023, 09:57
Yapılan araştırmaya göre mayıs ve haziran aylarında Rusların tatil harcamaları bir önceki yılın aynı dönemine göre iki kat arttı.

Sberbank iştirakı olan YuKassa ödeme sistemi ile Anex Tour tarafından yapılan araştırmaya göre Rusların 2023 yılının mayıs-haziran aylarında seyahat acenteleri ve konaklama rezervasyon hizmetlerine yaptığı ödemelerin geçen yıla göre neredeyse iki katına çıktı.

Mayıs-Haziran 2023 döneminde seyahat acenteleri ve konaklama rezervasyon hizmetlerinde yapılan ödemelerin hacmi yüzde 80 artış gösterirken, bununla birlikte bu yıl Rusların tur ve uçak bileti ödemelerinde “taksitli ödeme” seçeneğini daha sık kullandığı da dikkatlerden kaçmadı.

Belirtilen dönemde Rusya’daki seyahat acenteleri ve çevrimiçi bilet hizmetlerinde bu yöntemle yapılan ödemelerin hacmi geçen yılın aynı dönemine göre 5 kat artış gösterirken, bu yöntemle ödenen paket tur ve uçak bileti sayısı ikiye katlandı.

Taksitli tur ve uçak bileti alımlarında ortalama fatura tutarının da 2,5 kat arttığını bulan uzmanlar, bu tür ödemelerde ortalama tutarın ise 134 bin 576 rubleye ulaştığını vurguladı.

Tur operatörü ANEX’e göre taksitli tur başvurularının yüzde 77 ile ezici çoğunluğu Türkiye’deki paket turları içerirken, Tayland, Küba ve Mısır ise yüzde 5,7 payla Türkiye’yi çok geriden takip ediyor.

Bu ülkeleri ise taksitle ödemelerde yüzde 2,8 payla Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya izliyor.

ANEX Tour analistleri, bu istatistiklerin ödeme yönteminden bağımsız olarak bu yaz talepteki genel eğilimleri yansıttığının da altını çizdi.

(Gazetem.ru)

Yorumlar
Ali veli
02 Ağustos 2023, Çarşamba 08:41
Bize ne ? Bu Ruslarin ne yaptigi bizi ne ilgilendiriyor.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha