Tur operatörlerinin 'kupon' rekabeti kızıştı

Tur operatörlerinin 'kupon' rekabeti kızıştı
17 Nisan 2020, 10:35
Alman tur operatörleri, müşterilerini rezervasyonları iptal yerine tatil kuponlarına ikna etmek için teşvikler sunmaya başladı.

Almanya'daki tur operatörleri, koronavirüs salgını sebebiyle tüm tatil rezervasyonlarını Nisan ayı sonuna kadar iptal etmişti.

Alman hükümeti, Covid-19 salgını nedeniyle tatilleri iptal edilen müşteriler için, gelecek 21 ay boyunca herhangi bir zamanda aynı değere sahip yeni bir tatil rezervasyonu için kupon verilmesi planını onaylamıştı. Müşteri bu kuponu 31 Aralık 2021 tarihine kadar kullanmazsa, tur operatörü müşterinin orijinal ödemesini iade etmekle yükümlü olacak

TUİ'den 150 euro değerinde fiş

Almanya'nın önde gelen seyahat şirketleri, kupon çözümüyle ilgili geçtiğimiz hafta hızla hareket etti. Alman pazar lideri TUİ, kupon seçeneğini tercih edenlere 150 euroya kadar teşvik fişi veriyor. Buna ek olarak, Haziran ayı sonuna kadar yeni rezervasyonlar yapan müşteriler, kişi başına 100 euroya kadar TUI sadakat bonusundan 'yararlanacak.

TUİ Almanya satış ve pazarlama direktörü Hubert Kluske, "Müşterilerimiz hala seyahat etmek istiyor ve yeni bir tarihe karar verdiklerinde ve TUI'ya sadık kaldıklarında tüm tatilcileri ödüllendirmek istiyoruz" dedi.

50 euroluk ödül

DER Touristik , müşterilerine orijinal ödemelerini şimdi geri alma veya kupon seçme konusunda net bir seçenek sunuyor. Kupon seçeneğini belirleyenler, iptal edilen tatilleri için ek 50 euroyla ödüllendirilecek. Almanya'nın en büyük ikinci tur operatörü grubuna göre bu, müşterilere "faiz ödemesi" olarak görülebilir.

FTI Group , müşterinin ödemesinin değerinin üstünde 200 euro teklif ederek diğer rakiplerini geride bırakmaya çalışıyor. Bu para FTİ turlarında kullanılabiliyor.

Alltours ve Schauinsland tüm müşterilere geri ödeme yapıyor

Buna karşılık, Almanya'nın her ikisi de özel sektöre ait diğer iki büyük tur operatörü farklı bir yol izliyor. Almanya'nın dördüncü büyük tur operatörü Alltours , 17 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan ve iptal edilen tüm paketler ve özel tatiller için müşterilere geri ödeme yapmaya başladı.

Benzer şekilde Schauinsland , Mart ve Nisan aylarında iptal edilen tüm tatil ödemelerini iade edecek.

Bu yaklaşımı benimseyen bir diğer tur operatörü ise şimdi İsviçre'deki Hotelplan Group'a ait olan Vtours . Şirket, 30 Nisan'a kadar iptal edilen tatiller için tüm müşteri ödemelerini tamamen iade edecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha