Rota

Tur operatörlerini sevindiren satış

Tur operatörlerini sevindiren satış
28 Ocak 2020, 11:15
İflas eden Thomas Cook'un Almanya'daki havayolu şirketi Condor'un satılması tur operatörlerini de sevindirdi.

Thomas Cook’un iflasının ardından Alman hükümetinin iflasına izin vermediği Condor, Polonya’nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi LOT’a satıldı. PGL Yönetim Kurulu Başkanı Rafal Milczarski, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Condor’un satın alınmasının PGL’nin stratejisine uygun olduğunu belirtti. “Condor’u Almanya’daki ikonik markasını geliştirmek ve Avrupa’daki diğer pazarlara ulaştırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Milczarski Avrupa'nın en büyük havacılık gruplarından birini oluşturmayı hedeflediklerini de söyledi.

Condor CEO'su Ralf Teckentrup, ise şirketin yeni sahibini memnuniyetle karşıladı: “Almanya'nın en popüler eğlence hava yolu şirketi Condor'un deneyimli ve dinamik olarak gelişen ortaklar kazanmasından memnunuz. Birlikte iki kat daha fazla yolcuya hizmet edeceğiz, böylece en büyük havacılık gruplarından birini ve Avrupa'nın önde gelen eğlence hava yolu grubunu oluşturacağız.”

Condor'u satın alan PGL'nin bu sayede yolcu sayısı 20 milyonu bulacak. 2019 cirosunun 1,9 milyar euro olan şirketin 2020'de 3.6 milyar euroluk ciroya ulaşması bekleniyor. Merkezi Varşova ve Budapeşte olan LOT, geçen yıl Avrupa'daki 100'den fazla varış noktasına ve 18 yurt dışı varış noktasına 80 uçaklık bir filoyla 10 milyon yolcuyu uçurdu.

Condor'la işbirliğini genişleteceğiz

Alman turizm endüstrisi Condor'un satılmasın memnuniyetle karşıladı. Müşterilerini önemli tatil yerlerine götürmek için Condor'a güvenen önde gelen Alman tur operatörleri, Alman havayolunu havada tutacak anlaşmayı memnuniyetle karşıladı. DER Touristik Group CEO'su Sören Hartmann, “Alman tatilciler ve seyahat destinasyonları için çok güzel bir gün. Condor çok başarılı bir havayolu olarak pazarda kalacak." dedi. Hartmann DER Touristik'in Condor ile uçuş rezervasyonlarının geçen yılın ilerisinde olduğunu ve havayolu şirketine sağlam bir güven duyduğunu vurguladı.

Alltours'un sahibi Willi Verhuven de, “Condor'un LOT tarafından satın alınmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Condor ile yoğun bir şekilde işbirliği yapmaya devam edeceğiz ve işbirliğimizi genişleteceğiz." dedi.

Etiketler:Condor LOT
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha