Tur ertelemesine sabit kur çözümü

Tur ertelemesine sabit kur çözümü
09 Nisan 2020, 15:56
Rus Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova tur ertelemeleriyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Rus Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, Rosturizm’in tur operatörleri ile müşteriler arasında yeni bir rezervasyondan daha düşük olacağından, tur tarihini satın alma sırasında sabit bir döviz kuru ile erteleme konusunda anlaşmayı makul gördüğünü belirtti.

Rosturizm Başkanı, koronavirüs pandemisinin neden olduğu kriz ölçeği göz önüne alındığında, bu önlemlerin tüm sorunları çözmeyeceğini, bu nedenle de şimdi her zamankinden daha fazla ilgili tüm taraflar için rahat alternatif çözümler aramanın önemli olduğunu söyledi.

Bir çok şirket tüketicilerle anlaştı

Doguzova bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Günümüzde tur operatörlerinin turistlerle çalışmaları örnekleri, Rusya’nın iyimserliğe ilham veren sadık müşteri tabanı ile sorumlu bir işletmenin çekirdeğini oluşturduğunu kanıtlıyor. Örneğin, birçok şirket tur tarihini satın alma sırasında sabit bir döviz kuru ile ertelemek için gelecekteki tatillerini planlayan gezginlerle zaten anlaştı. Döviz kuru büyük ihtimalle yeni rezervasyon yapılırken olan göstergeden daha düşük olacaktır” diye konuştu.

Doguzova aynı zamanda Rosturizm için bu yaklaşımın hem müşteriler hem de tur operatörleri için çok makul ve yararlı göründüğünü belirterek “Buna ek olarak, turistler, tur operatörleri ve konaklama tesisleri zaten gezginler için ek ayrıcalıklarla fon yatırımı konusunda anlaşıyorlar. Bu durumda, turist yürürlükteki yasalara göre geri ödeme hakkına sahip olacak” ifadelerine yer verdi.

Turistler ve sektör katılımcıları arasında bir uzlaşmaya varmak, işletmelerin mevcut koşullara dayanmasını ve turistlerin durum normalleştiğinde tatillerini yapmalarını sağlayacak.(Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha