Tümen-Bodrum uçak seferlerine başlayacağı tarihi açıkladı

Tümen-Bodrum uçak seferlerine başlayacağı tarihi açıkladı
16 Temmuz 2021, 08:47
Rus havayolu şirketi Utair Tümen'den Bodrum seferlerine başlayacağı tarihi açıkladı.

Rus havayolu şirketi Utair, 12 Ağustos’tan itibaren Tümen’den Bodrum’a uçak seferlerine başlayacağını duyurdu.

Utair Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, haftada bir kez gerçekleştirilecek olan Tümen-Bodrum uçuşlarının şirket için yeni bir uluslararası destinasyon olduğu, uçak seferlerinin 12 Ağustos itibariyle Perşembe günleri düzenleneceği ifade edildi.

Basın servisinden yapılan açıklamaya göre, Her perşembe düzenlenecek Utair seferlerinin Tümen’den hareket saati sabah 08:15 olacak. Bodrum’dan Tümen’e ise gündüz saat 12:25’te gerçekleştirilecek.

Utair Havayolu şirketi Başkanı Oleg Semenov, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, artık daha fazla insanın tur operatörlerini atlayarak seyahatlerini kendi başlarına organize etmek istediğini belirterek, “Tümen’den yabancı bir tatil beldesine doğrudan uçuş açmaktan memnuniyet duyuyoruz. Tümenli tatilciler, rahat ve hızlı bir şekilde tatillerini planlayabilecek” diye konuştu.

Utair, Türkiye’ye uçuş kısıtlamaları öncesi Grozni’den İstanbul’a seferler düzenlerken, kısıtlamaların kalkmasıyla ilk olarak Tümen, Grozni ve Mahaçkale’den Antalya’ya seferlere başlayacağını duyurmuştu.

Utair tarafından düzenlenecek Grozni – Antalya seferleri 17 Temmuz’da, Mahaçkale – İstanbul seferleri 18 Temmuz’da, Grozni – İstanbul seferleri ise 14 Temmuz’da gerçekleştirilecek. Tek gidiş biletleri ortalama 6 bin 50 rubleye mal oluyor.

Utair, Aeroflot, S7 ve Ural Airlines’tan sonra Rusya’nın dördüncü en büyük havayolu şirketi olarak biliniyor. 2019 yılında 7,7 milyondan fazla yolcu taşıyan şirketin en büyük hissesi yüzde 50 ile yerli petrol üreticisi Surgutneftegaz’a ait.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha