Tüm pilotları kovmakla tehdit etti!

Tüm pilotları kovmakla tehdit etti!
07 Haziran 2020, 23:07
Corona virüsü salgını havacılık sektörüne darbe vururken, İngiliz hava yolu şirketi British Airways'ten sendikaya tehdit geldi.

İngiliz hava yolu şirketi British Airways, işten çıkarma kararına itiraz eden sendikayı 4 bin 500 pilotun tamamını işten çıkarıp her biriyle bireysel sözleşme yapmakla tehdit etti. Şirket ile sendika arasında 1130 çalışanın işten çıkarılmasıyla ilgili görüşmeler devam ederken, sendika şirketin 125 pilotun daha işten çıkarma listesine eklenmek istediğini duyurdu. British Airways, yaklaşık bini pilot olmak üzere 12 bin çalışanı işten çıkarmak istiyor.

Bloomberg’ün haberine göre, şirkette yetkili işçi sendikası olan Balpa’nın genel sekreteri Brian Strutton, British Airways yönetiminin tehdidinin görüşmelerin altını oyduğunu belirtti.

Toplam 45 bin çalışandan 12 binini işten çıkarmayı hedefleyen şirketten yapılan açıklamada ise “Küresel ekonomi ciddi şekilde zayıflarken, havacılık sektörü tarihinin en derin yapısal değişimini yaşıyor. Olabildiğince fazla işi korumak için çalışıyoruz” denildi.

Corona virüsü salgınının en büyük darbeyi vurduğu sektörlerden olan havacılıkta, on binlerce işçinin işini kaybetti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha