TÜİK, turizm istatistiklerini yayınlamayacak

TÜİK, turizm istatistiklerini yayınlamayacak
27 Temmuz 2020, 19:47
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, yılın ikinci çeyreğine ilişkin turizm istatistiklerini yayınlamayacağını duyurdu.

TÜİK, pandemi nedeni ile nisan-haziran döneminde anket çalışmalarının yapılamadığını ve bu nedenle ikinci çeyreğe ilişkin rakamları yayınlanamayacağını duyurdu. TÜİK Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklama şöyle:

TURİZM İSTATİSTİKLERİ HABER BÜLTENİNE İLİŞKİN KAMUOYU DUYURUSU

Turizm İstatistikleri kapsamında başta turizm geliri ve turizm gideri olmak üzere ziyaretçilerin profillerinin ve gezi niteliklerinin belirlenmesi amacı ile sınır kapılarında çeyreklik dönemler itibariyle çıkış yapan ziyaretçiler ve vatandaş giriş anketleri uygulanmaktadır. Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele kapsamında sınır kapılarının kapatılması nedeniyle ikinci çeyrekte (Nisan-Haziran dönemi) anket çalışmaları gerçekleştirilememiştir.

Ulusal Veri Yayınlama Takvimine göre 29 Temmuz 2020 tarihinde saat 10:00'da yayımlanması planlanan "Turizm İstatistikleri, 2. Çeyrek: Nisan-Haziran, 2020" haber bülteni, bültende yer alan verilerin elde edildiği anketler sınır kapılarının kapalı olması nedeni ile gerçekleştirilemediği için yayımlanamayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha