TUIfly’ın adı bu sefer kiminle anılıyor?

TUIfly’ın adı bu sefer kiminle anılıyor?
20 Ekim 2016, 15:18
Alman turizm haber sitesi fvw’ye göre,Thomas Cook’un havayolu firması Condor, TUIfly ile güçlerini birleştirmek için görüşmelerde bulunuyor. TUIfly ise bu iddiaları yalanlıyor.

Hakkında daha önce AirBerlin ve Etihad ile birleşme yoluna gideceği söylentileri çıkan TUIfly’ın adı bu kez de Thomas Cook’un havayolu firması Condor ile anılıyor.

Fvw.com sitesinin ediğindiği bilgiye göre Condor zor günler geçiren TUIfly ile birleşme için düşük düzeydeki ilk görüşmelere başlamış durumda. Condor ve TUIfly’ın güçlerini birleştirmesi halinde TUIfly’ın 41 uçağı ve Condor’un 45 uçağı ile toplamda 86 uçaklık (16’sı uzun menzilli uçuşlara yönelik) yeni bir filo ortaya çıkacak. Diğer yandan birleşme sonrasında firma merkezinin Almanya olacağı da iddialar arasında yer alıyor.

TUI yetkilileri ise Condor ile aralarında böyle bir görüşmenin gerçekleşmediğini belirterek; birleşme yönündeki iddiaları yalanladı. Hatırlanacağı üzere TUIfly’ın, Air Berlin ile birleşme söylentileri sonrasında TUIfly personeli sağlık raporu alarak tüm TUIfly uçuşlarının iptal olmasına neden olmuştu. Bu gelişme sonrasında ise TUIfly, çalışanlarına 3 yıllık iş güvencesi sözü vermiş, kısa vadede herhangi bir firma ile birleşme yoluna gidilmeyeceği açıklamıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha