TUI Sarıgerme’deki otelin tamamını satın aldı

TUI Sarıgerme’deki otelin tamamını satın aldı
02 Nisan 2018, 15:35
Alman tur operatörü TUI, Sarıgerme’de hisselerinin % 50’sine sahip olduğu Seno Resort tatil köyünün tüm hisselerini satın aldı. Bu satın alma sonrasında TUI, 136 ek oda inşa ederek otel kapasitesini iki katına çıkaracak.

Alman tur operatörü TUI’nin Türkiye’deki şirketi Turcotel, yüzde 50 hissedarı olduğu German Tur Turizm A.Ş.’nin sahip olduğu diğer yüzde 50’lik hisseyi de satın alarak şirketin tamamını bünyesine kattığını duyurdu.

TUI tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Muğla / Sarıgerme’de bulunan Seno Resort adlı tesisin üst hakkı sahibi olan German Tur Turizm A.Ş., bu hisse devirleri sonucunda bir TUI Group şirketi haline gelmiştir.'' denildi.

Kapasitesi iki katına çıkarılacak

2018 - 19 kış döneminde grubun tesiste ek yatırımlar yapacağı belirtilen açıklamada, “Yapılacak 136 ek odayla otelin kapasitesi mevcut kapasitenin iki katına çıkarılacaktır. Tesis, yapılacak yatırımlar sonrasında 2019 yaz sezonunda grubumuz üst segment konseptlerinden olan ve yetişkin çiftlere hizmet veren TUI Sensimar konseptiyle işletilecektir. Gerçekleşen hisse devrinin ve planlanan ek yatırımların TUI Group’un ülkemize olan güvenini yansıtması, ülkemize turizm sektörü ve ek istihdam sağlanması açısından büyük fayda sağlayacak olması sebebiyle oldukça mutluyuz. Grubumuz, dünyanın bilinen en büyük turizm şirketi olarak ülkemizin turizm sektörüne her açıdan katkıda bulunmaya devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

30 milyonluk yatırım

Türkiye’de hem operatör, hem otel işletmecisi olarak faaliyet gösteren TUI Group’un, Sarıgerme’de bulunan Seno Resort’e yapacağı yatırım tutarının ise 30 milyon Euro civarında olduğu kaydedildi.

Dünyanın bilinen en büyük turizm grubu olan TUI, otel işletmeciliği alanında işletmekte olduğu 20 tesisle Türkiye’de de yatak kapasitesi açısından Türkiye'nin en büyük şirketi konumunda.

TUI Sensimar konseptiyle hizmet verecek

TUI Hotels & Resorts Türkiye Yönetim Direktörü Ali Aydın, söz konusu yatırımın Türkiye turizm sektörüne büyük katkı sağlayacağı ve ek istihdam alanı yaratacağı için mutlu olduğunu belitti. Aydın, 2018 - 2019 kış sezonunda yapılacak yatırımların ve 136 ek odayla kapasite artışının ardından tesisin, 2019 turizm sezonuna grubun üst segment konseptlerinden TUI Sensimar konseptiyle başlayacağını belirtti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha