TUI'nin ultra lüks kruvaziyer gemisi 2021'de denize inecek

TUI'nin ultra lüks kruvaziyer gemisi 2021'de denize inecek
23 Mayıs 2018, 09:02
TUI Group bağlı kuruluşlarından Hapag-Lloyd Cruises için Vard’a kruvaziyer siparişi verdi.

Almanya merkezli TUI Group, gemi inşa şirketi Vard ile üçüncü ultra lüks kruvaziyer gemisinin inşası için sözleşme imzaladı. 2021 yılında teslim edilmesi planlanan kruvaziyer gemisi, 230 misafiri ağırlayabilecek.

Hapag- Lloyd’un kruvaziyer gemileri günlük ortalama bilet fiyatları 595 ile 600 euroya kadar çıkabiliyor.

Hapag-Lloyd’un daha önce sipariş ettiği ‘M/S Hanseatic Nature’ ile ‘M/S Hanseatic Inspiration’ isimli kruvaziyer gemilerinin, 2019 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Kruvaziyer gemilerinin gövdeleri Vard’ın Romanya’daki tersanesinde inşa edilirken diğer donanımlarının Norveç’teki Vard Langsten Tersanesi’nde monte edileceği öğrenildi.

230 misafir ağırlama kapasitesine sahip olacak kruvaziyer gemisi 138 metre uzunluğa, 22 metre genişliğe ve PC6 buz sınıfı özellikleriyle inşa edilecek. Geri çekilebilir köprü kanat duvarıyla gemilerin dar geçitlerden geçmesi kolaylaştırılacak.

Hapag-Lloyd, filosunu geçtiğimiz günlerde daha verimli hale getirmek için modernize etti. Sektör aynı zamanda düşük karbonlu yakıtları teşvik etmek ve emisyonları azaltmaya yardımcı olmak için piyasa tabanlı mekanizmalara bakıyor.

Yorumlar
Mustafa Gökten
23 Mayıs 2018, Çarşamba 10:34
TUI diye yazılır. Başlıkta İ harfi ile yazılmış
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>