HIKVISION

TUI'nin 'Türkiye' öngörüsü Alman basınında!

TUI'nin 'Türkiye' öngörüsü Alman basınında!
20 Mayıs 2020, 09:58
Almanya'nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild Türkiye'ye yönelik turizm hareketleriyle ilgili önemli bir habere yer verdi.

Almanya'nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, Türkiye'nin turizm sezonu için otellere verilecek koronavirüs sertifikasıyla ilgili belirlediği 244 kritere dikkat çekti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın belirlediği kriterler uçaktan havalimanına, transferden otel konaklamalarına seyahatin tüm duraklarını kapsıyor. Haberde bunların arasında Türkiye'ye girişte tüm yolcuların ateşinin ölçülmesi, otellerin maksimum yüzde 60 kapasiteyle işletilmesi, otel girişlerine termal kameralar yerleştirilmesi, gelen bavulların dezenfekte edilmesi, havuz başlarında şezlongların fiziksel mesafe kurallarına uygun bir şekilde dizilmesi, plaja girmeden önce kayıt zorunluluğu, restoranlara maksimum 500 konuğun alınması ve yemeğin masaya servis edilmesi, disko ve barların kapalı kalması, konuk ayrıldıktan sonra otel odasının 24 saat boş kalması gibi önlemlerin yer aldığına dikkat çekildi.

"Türkiye'nin devasa tesisleri avantaj sağlıyor"

Bild gazetesine konuşan ve Türkiye turizmi konusunda bilgili olduğu belirtilen bir kaynağın, "Türkiye'nin devasa büyüklükteki tesislerinin herkesin zevkine hitap etmeyebileceği, ancak koronavirüs döneminde mekanın genişliği nedeniyle muazzam bir avantaj sağladığı" şeklindeki görüşlerine yer verildi.

TUİ: Bu yıl Türkiye'ye seyahatler daha ziyade yaz sonunda olacak

Haberde Almanya'nın en büyük tur operatörü TUI'nin bu yıl Türkiye'ye seyahatlerin olacağı, ancak daha ziyade yaz sonunda gerçekleşeceğine dair öngörüsüne de yer verildi.

Fiebig: Türk sahillerinin de olmasından büyük memnuniyet duyarız

Bild gazetesi, Alman turizm sektörünün Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy arasında bugün gerçekleşecek telefon görüşmesine büyük umutlar bağladığını belirtti. Gazeteye konuşan Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, "İkili görüşmelerin gerçekleşmesinden memnunuz. Almanların yaz tatillerini Türk sahillerinde de geçirebilmesi mümkün olursa bundan büyük memnuniyet duyarız" diye konuştu.(Deutsche Welle)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha