TUI harekete geçti, mahkeme 1800 davayı düşürdü

TUI harekete geçti, mahkeme 1800 davayı düşürdü
03 Temmuz 2017, 16:36
İngiltere seyahat sektörünün, son dönemde artan sahte “tatilde hastalandım” davalarının önüne geçmek için başlattığı mücadele etkisini göstermeye başladı.

İngiltere seyahat sektörünün, emniyet yetkilileri ve mahkeme ile ortak hareket etmesi sonrasında İspanya’da İngiliz turistlerin tazminat almak için başvurduğu sahte “tatilde hastalandım” davalarında önemli oranda düşüş kaydedildi.

TUI İngiltere ve TUI İrlanda’nın verilerine göre yetkili mahkeme TUI lehine açılan 1.800’den fazla sahte hastalık davasını düşürdü.

TUI Genel Müdürü Nick Longman, geçtiğimiz hafta içerisinde İspanya emniyet yetkilileriyle artan sahte tazminat davaları hakkında bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sahte davalar konusunda farkındalık yaratmak için önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Longman; bu çalışmalar sayesinde farkındalık yarattıklarını ve sonrasında 1.800’den fazla davanın mahkeme tarafından düşürüldüğünü belirtti.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ayda İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA), uyanık İngiliz turistlerin açtığı sahte davaları önlemek için “Stop Sickness Scams” başlıklı bir kampanya başlatmıştı. Bunun yanı sıra İngiltere Dışişleri Bakanlığı; Yunanistan, Bulgaristan ve Türkiye’de de artış gösteren sahte davalar için İngiliz seyahatseverlere yönelik uyarı yayımlamıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha