TUI Almanya CEO’sundan Türkiye’yi umutlandıran açıklama

TUI Almanya CEO’sundan Türkiye’yi umutlandıran açıklama
14 Kasım 2017, 17:55
Almanya’nın lider tur operatörü TUI, 2018 yaz sezonu programını açıkladı. İşte Alman tur operatörünün 2018 yaz sezonunda öncelik vereceği hedef müşteri kitlesi ve ağırlık vereceği destinasyonlar…

Almanya’nın önde gelen tur operatörü TUI, bu yıl iyi seyreden rezervasyon rakamları sonrasında, 2018 yaz sezonu için Akdeniz destinasyonlarına yönelik kapasitesini artırma; portföyüne daha fazla aile otelini ekleme ve pazarda önemli role sahip olan gençlere yönelik bir strateji izleme yoluna gideceğini açıkladı.

Pazarın dörtte birine hakim durumda

2018 yaz sezonu programının açıklandığı toplantıda TUI Almanya CEO’su Marek Andryszak; bu yıl da firma olarak Alman seyahat pazarı için hedeflenen büyüme rakamının üzerinde bir “büyüme rakamına” ulaşacaklarını öne sürdü.

Alman araştırma kuruluşu GfK’nın verilerine göre TUI; Almanya pazarındaki payını % 23.3 seviyesine yükselti.

İşte 2017 yılının kazananları…

Marek Andryszak; konuşmasının devamında Irma Kasırgası’na ve Air Berlin’in iflasına rağmen geçtiğimiz yaz sezonunda iyi bir performans sergilediklerini ve kış sezonuna yönelik taleplerin önemli seviyelerde izlediğini belirtti. Andryszak, bu yılın kazanan destinasyonları arasında İspanya, Yunanistan ve Hırvatistan’ın yer aldığını ifade ederek; Tunus’un da önemli bir geri dönüşe imza attığına dikkat çekti.

Hedef kitle aileler ve gençler

TUI’nin 2018 yaz sezonu programında öne çıkan iki ana başlık ise şu şekilde: portföydeki aile otellerini % 10 oranında artırma ve genç müşterilere yönelik yeni teklifler sunma. Yeni oteller arasında 9 yeni Best Family Hotels, 2 yeni Family Life ve 7 tane TUI Blue oteli yer alacak. TUI diğer yandan ailelere yönelik paket tatil satışlarındaki % 19’luk payını % 25 seviyesine yükseltmeyi hedefliyor.

Türkiye vurgusu

Destinasyonlar bazında ise TUI, gelecek yıl da İspanya, Yunanistan, Hırvatistan ve Bulgaristan’ın yanı sıra Tunus’a yönelik taleplerin yine iyi seviyelerde seyredeceğini öngörüyor. Alman tur operatörü bu doğrultuda bu destinasyonlara yönelik kapasitesini arttıracağını açıkladı.

TUI CEO’su Marek Andryszak; gelecek yıl tüm Kuzey Afrika ve Doğu Akdeniz destinasyonlarının özellikle de Türkiye’nin yeniden yükselişe geçip büyüme kaydedeceğini öngördüklerini açıkladı.

Yunanistan, Bulgaristan ve Hırvatistan’a yönelik kapasite artışı

TUI, Rodos, Kos, Corfu ve Mora’da yer alan beş yeni TUI Best Family Hotels ile Yunanistan’daki otel sayısını % 20 oranında artırmıştı.

TUI’nin Bulgaristan’daki otel kapasitesi % 25 oranında artırılırken; Hırvatistan’daki ailelere yönelik otel sayısı ise % 10 oranında artırıldı.

Alman tur operatörü diğer yandan Tunus’a yönelik uçuş kapasitesini 25 bin koltuk seviyesine çıkaracak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha