TTYD devler liginde

TTYD devler liginde
09 Nisan 2019, 10:46
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği(TTYD), küresel turizm ve seyahat devlerinin kulübü olan Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) üyeliğine kabul edildi.

TTYD Başkan Yardımcıları Ayhan Bektaş ve Ali Güreli ile Yönetim Kurulu Üyesi Naile Göçen Çukurova İspanya’nın Sevilla kentinde düzenlenen WTTC Küresel Zirvesi’nde katıldı ve temaslarda bulundu.

Küresel otel gruplarından havayolları, finans kurumları ve havaalanlarına kadar farklı sektörlerden büyük ölçekli şirketlerin üye kabul edildiği WTTC’de TTYD ilk defa sektörel temsil kuruluşu kategorisinden üye olarak bir ilki gerçekleştirdi. TTYD’nin üyeliğe kabul edildiği ve 3-4 Nisan 2019 tarihlerinde yapılan Sevilla Zirvesi’nde ABD eski Başkanı Barack Obama da onur konuşmacısı olarak bir konuşma yaptı. Barack Obama’nın yanısıra İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, BM Dünya Trizm Örgütü Genel Sekreteri Zurab Pololikasvılı ve Mısır Turizm Bakanı da zirve konuşmacıları arasında yer aldı.

Zirvede kesintisiz seyahat, turist deneyimleri, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği, destinasyonların korunması gibi konularda paneller gerçekleşti. WTTC’nin Türkiye’den THY, Özaltın Grup, OTI Holding, ZAFER Turizm Grubu ve Martı Grubu olmak üzere 5 üyesi var ve bu şirketlerin THY hariç tamamı TTYD üyesi bulunuyor. WTTC’nin başkanlığını halihazırda Hilton CEO’su Christopher Nasetta, Genel Direktörlüğü’nü ise Meksika Turizm Eski Bakanı Gloria Guevera Manzo yürütüyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha