TTYD'den İzmir çıkarması!

TTYD'den İzmir çıkarması!
08 Aralık 2021, 09:03
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), İzmir’de turizm yatırımlarının artırılması ve bölgenin tarihi kültür alanlarının dünyaya tanıtılmasına yönelik İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti.

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Yönetim Kurulu, Dernek Başkanı Oya Narin’in başkanlığında İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e turizm yatırımlarının artmasına yönelik işbirliği olanaklarını değerlendirmek üzere ziyaretler gerçekleştirdi.

TTYD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin ziyaretlere ilişkin, “TTYD Yönetim Kurulu, Türkiye turizminin geleceğine olan inançla yatırımlarına devam etmekte ve ülkeyi adım adım gezmektedir.

Bu çerçevede İzmir ve antik dünyanın en önemli kültür, bilim ve sanat merkezi olan Efes, Bergama, Dikili beldelerini dünyaya tanıtmak üzere bölgenin stratejik planı üzerinden bilgi alışverişinde bulunduk. Bu kapsamda bölgenin dönüşümü ve yatırımlarına yönelik elimizden gelen katkıyı sunmaya hazırız” dedi.

Ziyarette, her iki taraf turizmin gelişim ve dönüşümüne ilişkin istişarelerde bulunarak, yatırım ve işbirliği fırsatlarının geliştirilmesine ilişkin ortak çalışmalara başlanılmasına karar verdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha