TTYD Başkanı'nın oteli icradan satılık!

TTYD Başkanı'nın oteli icradan satılık!
18 Temmuz 2020, 11:25
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Martı Grubuna ait bir otel icradan satışa çıkarıldı.

Martı Grubu'ndan yaklaşık 1 milyar lira alacaklı olan özel bir banka, grup bünyesindeki 4 otelin satışını istemişti. Bankanın talebi üzerine grup bünyesindeki 4 otelin kıymet takdiri işlemleri başlamıştı. Bu kapsamda Antalya Kemer’deki Martı Myra Oteli bu yılın Ocak ayı başında satışa çıkarılmış ancak bankayla Martı Grubu'nun yaptığı anlaşma sonucu otelin satışı ertelenmişti.

Aradan geçen 7 ayda Martı Grubu'yla banka arasında anlaşma sağlanamayınca Kemer İcra Dairesi Martı Myra Otelini yeniden satışa çıkardı.

18 yıllık işletme süresi var

Hazineye ait 89 bin 258 metrekarelik arazi üzerine kurulu Martı Myra Oteli Haziran 1988 yılında işletmeye açıldı. Otelin 49 yıllık üst kullanım hakkı ise 2037 yılında sona eriyor. İcra ihalesini kazanan taraf, oteli 18 yıl daha işletebilecek.

278.5 milyon lira kıymet biçildi

Dün yayınlanan ihale ilanına göre 553 oda ve bin 209 yatak kapasiteli dev otel için 278 milyon 578 bin 131 liralık tahmini değer belirlendi. Otelin satışa çıkarılan varlıkları arasında binlerce ağaç ve süs bitkisi de bulunuyor.

İhale 6 Ekim'de

Martı Myra Oteli için ilk ihale 6 Ekim 2020 saat 11:00'de Merkez Mah. Yalı Cad. Kemer Belediye İçi Kültür Salonu Kemer- Antalya adresinde gerçekleştirilecek. Bu tarihte otele alıcı çıkması 3 Kasım 2020'de ikinci satışı ihalesi düzenlenecek.

7 otele sahip

Uzun yıllar Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası’nın da başkanlığını yapan iş insanı Halit Narin’in temelini attığı Martı Otelleri AŞ, Türkiye’nin en eski turizm şirketlerinden biri konumunda. İstanbul Ticaret Odası’na kaydı 1967 yılında yapılan Martı Otelleri’ne bağlı toplam yedi otel bulunuyor.

Etiketler:Martı otelleri
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha