TravelShop Turkey inanç turizminde önde gelen operatörleri Kuşadası'nda buluşturdu

TravelShop Turkey inanç turizminde önde gelen operatörleri Kuşadası'nda buluşturdu
12 Mart 2020, 17:31
Dünyanın her tarafında dini turlar organize eden seçkin tur operatörleri TravelShop Turkey tarafından düzenlenen Workshop Çalıştayı ve eğitim turlarına katılmak için Türkiye’ye geldi.

Türkiye’yi workshop çalışmaları ve fuarlarla başarılı bir şekilde tanıtan TravelShop Turkey, farklı ülkelerde inanç turizmi alanında faaliyet gösteren tur operatörlerini Türkiye'ye getirdi. Workshop çalıştayı toplam 150’ye yakın katılımcıyla Suhan 360 Hotel’de gerçekleşti. Çalıştay'ın açılışına, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Selçuk Belediyesi Başkanı Filiz Ceritoğlu, Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Uysal, İzmir Turizm İl Müdürü Murat Karaçanta, Denizli Turizm İl Müdürü Turhan Akyol, Kuşadası Genç İşadamları Başkan Yardımcısı Salman Kurt, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ersel Öztürk ve birçok özel davetli katıldı.

Koronavirüsü katılımı etkiledi ama etkinliğimizi iptal etmedik

Kuşadası'nda dini temalı Workshop Çalıştayı düzenleyen TravelShop Turkey'in Genel Müdürü Murtaza Kalender çalıştaya 1345 yabancı tur operatörünün ön kayıt yaptırdığını söyledi. 93 ayrı ülkedeki dini tur operatörünün 961’inin kesin gelmek üzere sistemlerindeki gerekli prosedürleri tamamladığını belirten Kalender, " Amacımız 961 dini tur operatörünün arasından en iyi 200 tur operatörünü getirebilmekti. Maalesef, dünyadaki koronavirüsü kaygılarından ötürü birçok iptaller yaşandı. ITB Berlin Fuarı’nın iptaliyle birlikte ülkemize 20’ye yakın ülkeden, 50’ye yakın tur operatörü workshop çalıştayımıza katılmak için geldiler” dedi.

Tanıtım yeterli değil

Özellikle Ege Bölgesi’nin dini paket turları açısından çok tarihi bir bölge olduğunu ve turizmi 12 aya yayabilmek için dini turların çok önemli olduğunu belirten Kalender, 7 kiliselerin ve Meryem Ana Kilisesi'nin bu bölgede olduğunu ancak dünyada yeteri kadar tanıtımının yapılamaması nedeniyle Turizmde hak ettiği yeri alamadığını düşündüğünü ifade etti.

2021 yılında da aynı tarihte gerçekleştirmek istiyoruz

Düzenledikleri çalıştayla ve yerinde eğitim gezileriyle bölgenin turizmde hak ettiği yeri almasına katkıda bulunmak istediklerini belirten Kalender, " Aynı etkinliği 2021 yılında da aynı tarihte gerçekleştirmek istiyoruz. Kuşadası, Selçuk, İzmir ve Aydın’da, Ege Bölgesi’nde bulunan resmi kurum ve kuruluşlarla, sivil toplum örgütlerinden destek bekliyoruz" diye konuştu.

Etkinlikte Türkiye’de gezilecek dini destinasyonların tanıtım sunumu yapılarak akabinde 8 günlük eğitim gezileri düzenlendi.

Workshop Çalıştayı sonrasında katılımcılar için Oksa Marina’da Gala Yemeği organize edildi. Çalıştay için gelen yabancı tur operatörleri 8 gün sürecek Eğitim Turları’na devam ediyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha