TravelShop Turkey dünya turizmcilerini buluşturmaya devam ediyor

TravelShop Turkey dünya turizmcilerini buluşturmaya devam ediyor
17 Nisan 2020, 12:09
Amerika Tur Operatörleri Birliği (USTOA) Başkanı Terry Dale, TravelShop Turkey'in düzenlediği online organizasyonda Türk turizmcilerle bir araya geldi.

TravelShop Turkey’in turizm sektörünü motive etmek için başlattığı telekonferans dizisinin üçüncüsü gerçekleşti. Zoom uygulaması üzerinden online olarak gerçekleşen toplantıyı 100 ülkeden 500’e yakın turizmci izledi.

Murtaza Kalender: Turizm olmazsa hayat durur

TravelShop Turkey’in kurucusu ve toplantının moderatörü Murtaza Kalender, yaptığı açılış konuşmasında şartlar ne olursa olsun, turizme katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Dünyada bugüne kadar hiçbir platformda, 100’e yakın ülkeden 500’den fazla acentenin online olarak bir araya gelmediğinin altını çizen Kalender, “Bu başarı bizlere nasip oldu. Bunun için dünyadaki tüm sektör paydaşlarına teşekkür ederim” dedi.

Terry Dale: 2021’de turizm normale döner

Amerika Tur Operatörleri Birliği (USTOA) Başkanı Terry Dale ise yaptığı konuşmada sektör paydaşları arasındaki dayanışmanın önemine dikkat çekerek, alınacak tedbirlerle 2021 yılında turizmin normale döneceğini ileri sürdü.

Ahmet Aras: Bodrum en güvenilir destinasyon olacak

Toplantının katılımcılarından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da dünyadaki tüm turizmcilere seslenerek; kısa sürede Bodrum’un dünyanın en güvenilir destinasyonlarından biri haline geleceğini söyledi. Belediye olarak gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Aras, seyahat acentalarından, Bodrum’u sahip olduğu benzersiz ürünlere değer bir şekilde pazarlamalarını istedi.

Çetin Gürcün: Paniğe kapılmadan yeni döneme hazırlanmalıyız

Dünya Seyahat Acenteleri Birlikleri Federasyonu (UFTAA) Başkan Yardımcısı Çetin Gürcün ise salgının varacağı evrelerin ve sonrasının öngörülebilir hale geldiğini belirterek, turizmcilerin paniğe kapılmadan yeni döneme adaptasyon için çalışmalarına devam etmesi gerektiğini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha