TravelShop Turkey 100 yabancı tur operatörünü Kapadokya ve Aksaray'a getiriyor

TravelShop Turkey 100 yabancı tur operatörünü Kapadokya ve Aksaray'a getiriyor
02 Kasım 2019, 20:40
Bugüne kadar çok sayıda Workshop ve Fam Trip organize eden TravelShop Turkey'in yeni rotası Kapadokya ve Aksaray olacak.

TravelShop Turkey 30’a yakın ülkeden 100’e yakın yabancı tur operatörü alım heyetini Kapadokya'da düzenleyeceği etkinlikle Türkiye'deki firmalarla buluşturuyor.

Ihlara Vadisi'ni gezip balon turuna katılacaklar

CCR Hotel’de gerçekleştirilecek etkinliğin mimarı TravelShop Genel Müdürü Murtaza Kalender yabancı alım heyetlerinin Aksaray Turizm İl Müdürlüğü işbirliğiyle Aksaray Ihlara Vadisini gezeceklerini söyledi. Heyet, daha sonra Ihlara Balloons ve Pamukkale Balloons sponsorluğunda sıcak hava balonu turuna katılacak.

Workshop 18 Kasım'da

18 Kasım 2019'da TravelShop Turkey-Kapadokya CCR Hotel işbirliğiyle, otel içerisinde Workshop düzenlenecek. Murtaza Kalender, gelecek heyete Ihlara bölgesini tanıtıp balon uçuşlarının güzelliğini göstereceklerini bu sayede yabancı tur operatörlerinin bölgenin potansiyelini yerinde görme imkanı bulacaklarını ifade etti.

'Dünyada yeni trend bu etkinlikler'

Dünyada B2B Workshop ve Fam Triplerin artık daha çok rağbet gördüğünü ve yeni trendin bu olduğunu belirten Kalender, sistemlerinde 10 binden fazla 16 milyar bütçeli firma olduğunun altını çizdi.

'Tüm turizm profesyonellerini ve STK'ları bekliyoruz'

Türkiye’de ve bölgede hizmet veren tüm turizm profesyonelleri ve meslektaşlarını bu etkinliğe davet eden Kalender, tüm sivil toplum kuruluşlarının bu etkinlikte yer almasının önemine işaret etti. Kalender bu etkinlikleri artırarak hep birlikte daha da iyilerini hayata geçireceklerini vurguladı.

'2020 etkinlik planlamasını şimdiden yaptık'

TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, 2020 etkinlik planlamasını da şimdiden yaptıklarını belirterek, Fethiye, Antalya gibi resort destinasyonlarda 'Yat/Kruvaziyer Turizmi' ile 'Semavi 3 Dinin Mirasları' temalı destinasyonlara yönelik 2 ayrı özel etkinliği turizm sektörüne sunmak üzere olduklarının altını çizdi.

'Kültür turlarına odaklanmalıyız'

Kültür turlarının tanıtımının önemine dikkat çeken Kalender, " Kültür turlarına gelenler ortalama bir hafta kalıyor. Bu turistlerin ortalama kişi başı harcamaları 800 euronun üzerinde. Bir bu kadar da alışverişlerde harcıyorlar Bu da demek oluyor ki ülke olarak turizmdeki odak noktalarımızdan biri de kültür turları olmalı." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha