TravelShop Kuzey Kıbrıs’ta bir ilki gerçekleştirdi

TravelShop Kuzey Kıbrıs’ta bir ilki gerçekleştirdi
15 Kasım 2017, 13:13
“TravelShop WorkShop B2B Event” Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 14 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşti. 22 ülkeden 60 tur operatörünün katılım gösterdiği etkinlik kapsamında; bin 50 B2B görüşmesi gerçekleşti.

TravelShop’un düzenlediği “TravelShop WorkShop B2B Event” 14 Kasım 2017 tarihinde Kaya Artemis Hotel’de gerçekleşti. TravelShop’un düzenlediği “WorkShop B2B Event” ile Kuzey Kıbrıs, ilk defa uluslararası katılımlı, geniş kapsamlı profesyonel turizmcilere yönelik bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Etkinliğin açılış konuşmalarını workshop’un ev sahipliğini üstlenen TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, All Year Cyprus Travel Genel Müdürü ve KITSAB Başkanı Erkan Kilim, Kuzey Kıbrıs Çevre ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Yrd. Doç. Dr. İsmet Esenyel ve Kaya Artemis Hotel Genel Müdürü Mehmet Aydın yaptı. Konuşmaların ardından kurdele kesim töreniyle B2B görüşmelerine geçildi.

22 ülkeden 60 tur operatörü

Organizasyona, 22 ayrı ülkeden yaklaşık 60 tur operatörü, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’tan 30’un üzerinde turizm firması ve KITSAB üyeleri katıldı.

1050 görüşme gerçekleşti

TravelShop’un düzenlediği B2B Workshop etkinliği kapsamında bin 50 görüşme gerçekleşti. Etkinlik programı B2B görüşmelerinin ardından, akşam düzenlenen gala yemeği ile devam etti.

Kuzey Kıbrıs’a yoğun ilgi

Dünyanın birçok noktasından kültür, dinlenme, golf, din, sağlık, kongre ve MICE turları düzenleyen tur operatörlerinin yanı sıra Hindistan’ın en güçlü düğün organizasyon firmalarının da yer aldığı etkinlikte katılımcılar Kuzey Kıbrıs’a yoğun ilgi gösterdi

Kıbrıs’ta düzenlenen B2B görüşmelerinin ardından, katılımcılar Türkiye’ye gelerek; İstanbul, Bursa, Kuşadası, Efes, Pamukkale, Konya, Kapadokya ve Ankara gibi 8 ayrı noktada eğitim turlarına devam edecek.

Kalender: Amacımız Kuzey Kıbrıs turizmine katkı sağlamak

Düzenledikleri etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan TravelShop Genel Müdürü Murtaza Kalender; böyle bir etkinlik için Kuzey Kıbrıs’ı tercih etme nedenlerinin KKTC’nin dünya turizminde hak ettiği yere ulaşmasına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

Kalender konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bizler, Kuzey Kıbrıs’ta workshop etkinlikleri düzenleyerek; bu destinasyonun tanıtımına katkıda bulunmak istiyoruz. Kuzey Kıbrıs’ı turizmde daha iyi bir noktaya taşımayı amaçlıyoruz.”

Murtaza Kalender, “önümüzdeki dönemde de KKTC’deki meslektaşları ile işbirliği halinde olup; 50 ayrı ülkeden 200 MICE, incentive, wedding, kültür, golf, din ve sağlık turları düzenleyen tur operatörünü Kıbrıs’a getirip; KKTC’nin tanıtımına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha