Trafik lambalarını ve elektrik direklerini söktürecek operasyon

Trafik lambalarını ve elektrik direklerini söktürecek operasyon
11 Ocak 2019, 14:55
Corendon Turizm Grubu, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'daki Corendon Village Hotel'in bahçesine gelecek ay dev bir uçak yerleştirecek. Uçağın havalimanından otele nasıl götürüleceğine dair detaylar belli oldu.

Corendon Village Hotel Amsterdam'da düzenlenen basın toplantısında Corendon Turizm Grubu'nun kurucu ortağı Atılay Uslu uçak taşıma operasyonuyla ilgili bilgi verdi. Uslu, dünyanın en yaşlı jumbo jeti olan ve son uçuşunu KLM Havayolları filosunda geçen ay yapan Boeing 747-400 uçağının şu anda Amsterdam Schiphol Havalimanı hangarında ve söküm sürecinde olduğunu söyledi.

Otoban kapatılacak, lambalar sökülecek

Uslu'nun verdiği bilgiye göre 170 ton ağırlığındaki dev uçağın havalimanından otele getirilmesi için yol üstündeki kanallar üzerine geçici köprüler kurulacak. Otoban boyunca yer alan trafik lambaları ve elektrik direkleri sökülecek. Havalimanından otele gidişte kullanılacak otobanın bir bölümü birkaç saatliğine araç trafiğine kapatılacak. Sadece trafiği kapattırmanın maliyeti 68 bin euro. Uçağın satın alınması ve otele yerleştirilmesi projesinin maliyetinin 2,5 milyon euro'yu bulduğunu açıklayan Atılay Uslu, 50 kişilik bir ekibin proje üzerinde çalıştığını söyledi.

Restoran, kafe ve kütüphane olarak kullanılacak

Atılay Uslu, otelin bahçesine yerleştirilecek Boeing 747-400'ün restoran, kafe ve kütüphane olarak kullanılacağını söyledi. Corendon, daha önce de Amsterdam'daki ilk oteli olan Corendon City Hotel'in 7'nci katına gerçek Boeing 737 kokpiti yerleştirmişti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha