Trabzon'da 5 yıl aradan sonra bir ilk!

Trabzon'da 5 yıl aradan sonra bir ilk!
06 Ağustos 2022, 13:55
Trabzon Limanı'na 5 yıl aradan sonra ilk kez kruvaziyer gemisi geldi.

Trabzon Limanı'na 5 yıl aradan sonra ilk kez gelen kruvaziyer gemideki 327 Rus turist, Trabzon'un tarihi ve doğal güzelliklerini ziyaret edecek.

Rusya'nın Soçi şehrinden Trabzon'a 'Astoria Grande' adlı kruvaziyerle kente gelen turistler çiçekler ve folklor ekibiyle karşılandı.

Trabzon'a 6 sefer daha yapacak

Trabzon Liman İşletmeciliği Genel Müdürü Muzaffer Ermiş son günlerde kente çok sayıda turist geldiğini söyleyerek, şu değerlendirmede bulundu: "Rus turizminde bu konuda bir çeşitlilik olarak başlamış olacak. Aynı gemi 6 sefer daha Trabzon Limanı'na uğrayacaktır. 2017 yılından sonra ilk gemi olması dolayısıyla bir başka heyecan duyuyorum. 35 yıldır ben burada bu heyecanı yaşıyorum ama yeniden, yeniden böyle heyecanları yaşamak 5 yıl ardan sonrada güzel bir duygu oldu. Şehrimiz adına da mutluluk verici bir hadisedir. 327 Rus yolcu turistimiz var. 403 mürettebatı var. Bu Soçi merkezli hareket eden bir gemi. Soçi'den Sinop'a oradan da Trabzon'a, bazen de boğazları geçerek Çeşme'ye kadar uzanan bir seyri seferi söz konusu oluyor. Bu anlamda da Trabzon'da umut ediyoruz ki geçmişteki turist hareketliliğine Rus yolcuları da katmış oluruz."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha