Touristica, Salomon Cappadocia Ultra-Trail’e destek veriyor

Touristica, Salomon Cappadocia Ultra-Trail’e destek veriyor
15 Ekim 2021, 09:50
Türk turizminin dikkat çeken markalarından Touristica, Kapadokya’da gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en önemli spor etkinlikleri arasında gösterilen Salomon Cappadocia Ultra-Trail’a destek veriyor.

Argeus Travel & Events tarafından her yıl Ekim ayında Kapadokya’da gerçekleştirilen patika koşusu yarışı olan Salomon Cappadocia Ultra-Trail’in sponsorları arasına katılan Touristica, 16-17 Ekim 2021 tarihlerinde yedinci kez gerçekleştirilecek organizasyonun turizme verdiği desteğe katkıda bulunacak.

Sporculara peribacalarının çevresinde büyülü bir etap sunan yarışmaya, yerli-yabancı 3.000’e yakın sporcunun katılması bekleniyor. Konu hakkında bir açıklama yapan Touristica Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, spor etkinliklerinin turizme verdiği katkıyı çok iyi bildiklerini belirterek, “Touristica olarak bu tür önemli etkinlikleri desteklemeye çalışıyoruz. Sporun, tanıtıma ve özellikle imajımıza katkısı çok büyük. Biz de vereceğimiz destekle bu tür etkinliklerin daha da güçlenmesi için katkıda bulunmak istedik” dedi.

Kapadokya’nın Türkiye turizmi ve Touristica’nın en önemli destinasyonlarından biri olduğunu söyleyen Burak Tonbul, “Kapadokya, seyahat severler için gerçekten büyüleyici bir destinasyon. İnsanlar bu bölgede gerçekten güzel anılar biriktiriyor. Salomon Cappadocia Ultra-Trail de Kapadokya’ya değer katan bir organizasyon. Yarışma, farklı bir atmosferde mücadele imkanı sunması ve kusursuz organizasyon nedeniyle sporcuların büyük beğenisini topluyor. 3000’e yakın sporcu ve bu sporcuların yakınları ile birlikte Kapadokya’da güzel bir hareketlilik oluşacak. Organizasyonun ilerleyen yıllarda çok daha büyük kitleleri ağırlayacağını düşünüyoruz. Touristica olarak da Türkiye’ye değer katan organizasyonlara destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha