Touristica'nın ödeme erteleme kampanyasına yoğun ilgi!

Touristica'nın ödeme erteleme kampanyasına yoğun ilgi!
11 Ocak 2021, 09:29
Turizmciler, pandeminin etkisini hesaba katarak, erken rezervasyon kampanyalarında birçok farklı seçenek sundu.

Geçen yıl turizme can suyu olan yerli turistin yeni sezonda da tesis doluluklarında belirleyici olması düşünülüyor. Turizmciler, pandeminin etkisini hesaba katarak, erken rezervasyon kampanyalarında birçok farklı seçenek sundu. Buna rağmen rezervasyonlarda istenilen rakamlara ulaşılamadı. Bu yıl tatilcilerin daha çok ‘son dakika rezervasyonu’ yapabileceğini belirten turizmciler, rezervasyonlarda ocaktan sonra hareketin artacağını tahmin ediyor.

Tonbul: Müşterilerimiz ödeme ertelemeye ilgi gösteriyor

Dünya'dan Selenay Yağcı'ya değerlendirmelerde bulunan Touristica’nın Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul “Pandemi öncesi yıllardaki erken rezervasyon döneminde mayıs sonuna kadar satışların yüzde 70’ini gerçekleştiriyorduk. Bu sene erken rezervasyon satışlarının yüzde 25’te kalacağını tahmin ediyoruz. Tatilciler hala temkinli. Aşı çalışmaları ile birlikte satışların da hız kazanacağını düşünüyoruz” dedi. Şu anda ödeme erteleme kampanyasının misafirlerinin büyük ilgisini gördüğünü söyleyen Tonbul, bu ilginin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini ifade etti. Touristica müşterileri dilerse tatil ücretlerinin ödemelerini satın aldıktan 4 ay sonra, 9 taksit imkânı ile ödeyebiliyor veya erteleme olmadan satın alınan tarihten itibaren 18 aya kadar taksit imkânı sunuluyor.

Mete Vardar: Rezervasyonlar Haziran'ın ikinci yarısından sonraki dönemlere yoğunlaşıyor

Jolly CEO’su Mert Vardar da şunları söyledi: “Genel olarak pandemi nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın temizlik, hijyen ve sağlık açısından yapılan denetimleriyle 30 oda ve üzerindeki tesislere verilen Güvenli Turizm Sertifikası kapsamındaki tedbirlerle birlikte 2020’nin son aylarında kampanyamız başladı. Misafirlerimizin rezervasyon tutarının sadece %25‘ini ödeyerek tatillerini planlayabildiği ve konaklama tarihinden 72 saate kadar kalan tutarı tamamladığı, kesintisiz iptal hakkı ve fiyat farkı iade garantili ‘Yaz Erken Rezervasyon’ kampanyamız kapsamında taleplerin artarak devam ettiğini görüyoruz. Rezervasyonların özellikle haziran ayının ikinci yarısından sonraki dönemler için yoğunlukta olduğunu söyleyebiliriz.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha