Toplum Bilimleri Kurulu üyesi uyardı: Ailece hafta sonu tatili yapmaktan vazgeçin…

Toplum Bilimleri Kurulu üyesi uyardı: Ailece hafta sonu tatili yapmaktan vazgeçin…
08 Şubat 2021, 02:50
Mutasyonlu virüs için yeni tedbirler düşünülmeli diyen Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan uyardı, “Artık hafta sonu bir araya gelme ve ailece tatil yapmaktan kaçınılmalı”.

Mutasyonlu virüsün hızla yayıldığına ve Türkiye’nin her yerinde görülmeye başladığına dikkat çeken Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, tedbirlerin sıkılaştırılması gerektiğini savundu.

Mutant virüsün çok daha bulaşıcı olduğunu hatırlatan İlhan, “Daha bulaşıcı olması önlemlere en az bir kat daha fazla dikkat etmeyi gerektiriyor. 20 civarı ilimizde mutasyonlu virüs görüldü, artık bu noktadan sonra vatandaşlarımızın kapalı ortamda bir araya gelmekten çekinmesi gerekiyor” dedi.

Hafta sonu kapalı ortamda birden fazla ailenin bir araya gelmemesi, turistik yerlerde birden fazla ailenin bir araya gelmemesi, ev kiralama, hafta sonu bir arada olma, tatil yapma gibi anlayışlardan kesinlikle kaçınılması gerektiğini savunan İlhan, yeni tedbirlerin düşünülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha