Titanic Hotels’ten istihdama katkı…

Titanic Hotels’ten istihdama katkı…
21 Ekim 2021, 14:12
Turizm ve Otelcilik alanlarında eğitim faaliyeti yürüyen meslek liseleri, meslek yüksek okulları ve üniversitelere her yıl “Kariyer Turnesi” düzenleyen Titanic Hotels, her yıl yüzlerce genci turizme kazandırıyor.

Misafir memnuniyetinin yanı sıra ‘gönül bağı’ duygusunu oluşturmak üzere çalışanlarının memnuniyeti için de aynı özeni gösteren Titanic Hotels, Türk Turizminin gelişmesi için yarattığı istihdamın yanı sıra eğitim konusunda gösterdiği hassasiyet ile genç nesile yol gösteriyor.

Turizm ve Otelcilik alanlarında eğitim faaliyeti yürüyen meslek liseleri, meslek yüksek okulları ve üniversitelere her yıl “Kariyer Turnesi” düzenleyen Titanic Hotels, sektörü, değişen dinamikleri ve grubu anlatıp, staj ile başlayıp bir profesyonel olarak devam eden serüveni aktarıyor.

2021 yılında pandemi koşullarında da meslek okulu öğrencilerine desteğini sürdürerek Online Kariyer Turnesi ile onlarca okula ulaşarak 600’ ün üzerinde staj başvurusu alan Titanic Hotels, 510 öğrenciye staj imkânı sağladı.

İnsan Kaynakları politikalarını titizlikle sürdüren Titanic Hotels’in 1 Direktör, 3 Bölge İnsan Kaynakları Müdürü, 10 İnsan Kaynakları Müdürü, 6 Eğitimci ve 32 İnsan Kaynakları çalışanı ile toplam 52 kişiden oluşan geniş bir insan kaynakları departmanı bulunuyor.

Türkiye’de ve Avrupa’da toplam 12 otel, halen inşası devam eden 2 otel, 14 Restaurant, 1 Yatçılık hizmetleri ve 1 Golf Kulübü ile sektöre öncülük eden Titanic Hotels, 6000’i aşkın kişiyi istihdam ediyor. 2022 yılında ise sektöre yepyeni bir marka sunmayı hedefliyor.

“Turizmdeki kalifiye kaynak sorunu ile mücadelede yeni mezun meslektaşlarımızın istihdamının ve sektörde tutunduracak kariyer planlamalarının önemine odaklandık” diyen Titanic Hotels Grup İnsan Kaynakları Direktörü Çağatay Erdoğan, “artan tesis sayımız ile yüzlerce yeni çalışma arkadaşı ailemize katılıyor. Büyümenin getirdiği iş geliştirme fırsatı, bizlere görev tanımlarımızı ve operasyon standartlarımızı da güncelleme fırsatı yaratıyor. Bu nedenle, hızlı ve doğru uyum sağlamak adına “kapsayıcı ve kaynaştırıcı” İnsan Kaynakları politikaları yürütüyoruz. 2021 yılında politikalarımızın uygulama sonucu olarak büyüme, devir hızı ve tutundurma hedeflerimizi yakaladık.” diye sözlerini sürdürdü.

Çağatay Erdoğan ayrıca “öğrenci meslektaşlarımızın staj programı sonrasında kadrolu profesyonel hayata geçişlerinde okul başına %25 stajyere kadro garantisi veriyoruz. Tüm stajyerlerimiz çok şanslı çünkü iki otelimiz 2022 yılında faaliyete geçecekler bu nedenle kadrolarımızın çoğunu stajyerlerimizden sağlayacağız” dedi.

Yorumlar
Turizmci
22 Ekim 2021, Cuma 05:18
Her yıl yüzlerce genci turizme kazanditiyorsaniz neden Kırgızistandan ve Kazakistan dan personel cagiriyorsunuz.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha