THY yönetiminde dikkat çeken değişiklikler!

THY yönetiminde dikkat çeken değişiklikler!
29 Haziran 2019, 12:40
Türk Hava Yolları Olağan Genel Kurul'u dün gerçekleşti.

Türk Hava Yolları'nın (THY) Olağan Genel Kurulu dün gerçekleşti. Genel Kurul'da yapılan oylama sonucunda THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Mehmet İlker Aycı'nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak yeniden seçilmesine oy çokluğu ile karar verildi.

Yeni üye Arda Elmut

Genel Kurul'da THY Yönetim Kurulu'ndan yalnızca Cenk Dilberoğlu görevden ayrıldı. Dilberoğlu'ndan boşalan koltuğa ise Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nin Başkanı olarak görev yapan Arda Ermut getirildi. 2018'den bu yana Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nin Başkanı olarak görev yapan Arda Ermut, bu görevinin yanı sıra Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Ermut, 2015 - 2018 yılları arasında da Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı görevini yürütmüştü. Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş sürecinde Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi olarak yeniden konumlandırılmıştı. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu üyeliğine atanması ile birlikte, Ermut 2015 yılından bu yana görev aldığı SunExpress Yönetim Kurulu üyeliğinden ayrıldı.

Bilal Ekşi icra kurulundan çıkarıldı

Airporthaber'de yer alan habere göre dünkü olağan genel kurul sonrasında en dikkat çeken konulardan biri de bir önceki dönemde hem icra kurulunda bulunan hem de THY Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini de yürüten Genel Müdür Bilal Ekşi'nin THY İcra Kurulu'ndan çıkarılırken Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevi de Mecid Eş'in oldu. Bilal Ekşi'nin sadece Genel Müdür unvanı ile görevine devam edeceği öğrenildi.

İşte yeni THY Yönetim Kurulu

THY Olağan Genel Kurulu sonucu yeni yönetim kurulu şu üyelerden oluştu: THY Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mecit Eş, Yönetim Kurulu üyeleri Bilal Ekşi, Orhan Birdal, Mithat Görkem Aksoy ve Salim Arda Ermut. Yönetim Kurulu Bağımsız Üyeleri Ogün Şanlıer, Fatmanur Altun ve Mehmet Muzaffer Akpınar. THY Yönetimi 2 yıllık süre için görev yapacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha