THY'nin Moskova bilet fiyatları uçtu!

THY'nin Moskova bilet fiyatları uçtu!
15 Nisan 2021, 08:24
Rusya'nın 1,5 aylık uçuş sınırlaması kararının ardından Türk Hava Yolları, Moskova'ya pazartesi ve cuma günü olmak üzere haftada 2 sefer sefer düzenleneceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından bilet almak için THY web sitesine girenler, çok az sayıda koltuk olduğu için, 1,5 aylık yasak dönemimde fiyatların kelimenin tam anlamıyla "uçtuğunu gördü.

Rusya'nın 1,5 aylık uçuş sınırlaması kararının ardından Türk Hava Yolları, Moskova'ya pazartesi ve cuma günü olmak üzere haftada 2 sefer sefer düzenleneceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından bilet almak için THY web sitesine girenler, çok az sayıda koltuk olduğu için, 1,5 aylık yasak dönemimde fiyatların kelimenin tam anlamıyla "uçtuğunu gördü. Ekonomi sınıfında neredeyse hiç bilet kalmadı.

Örneğin 3-17 Mayıs gidiş-dönüş ekonomi bileti 134 bin ruble (11 bin 200 lira) olarak hesaplandı.

19-26 Nisan için business class bilet ise 268 bin ruble (yaklaşık 28 bin 500 lira) olarak fiyatlandı.

Pek çok gün için ekonomi sınıfında bilet kalmadığı, az sayıda business bilet olduğu görüldü.

"Fahiş bilet fiyatları" yaspaın geçerli olduğu 1,5 aylık dönem için beklenirken, örneğim temmuz ayı uçuşlarında 24 bin ruble civarında fiyatla gidiş-dönüş ekonomi sınıfı bilet, satın almak mümkün.

Bu arada örneğin Skyscanner'a göre, yine 19-26 Nisan Moskova-İstanbul uçuşu, Areoflot ile gidiş Viyana üzeri (6 saat 50 dakika), dönüş Berlin üzerinden (8 saat 35 dakika) yapıldığında 37 bin 745 rubleye bilet bulunabiliyor.

THY'den açıklama

Rusya, koronavirüs vakalarında görülen artış üzerine 15 Nisan-1 Haziran tarihleri arasında Türkiye’ye charter seferi yapılmasını durdurmuştu. Tarifeli uçuşlar haftada 2 ile sınırlandırıldı.

Türk Hava Yolları da konuyla ilgili Rusya Federasyonu çıkışlı ve varışlı tüm seferlerin askıya alındığını ve bu süre boyunca karşılıklı olarak haftada 2 sefer düzenleneceğini açıkladı.

Bu arada Rus havayolu şirketi Aeroflot, İstanbul'a haftada iki, çift yönlü tarifeli uçuş düzenleneceğini ve Antalya'dan Rusya'ya üç tahliye seferi yapılacağını açıkladı.

Sputnik'in haberine göre, Rusya'nın Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında yaşanan keskin artış nedeniyle Türkiye'yle havayolu ulaşımını 1 Haziran'a kadar kısıtlama kararı almasının ardından ülkenin en büyük havayolu şirketi Aeroflot'tan bir açıklama geldi.

15 Nisan-1 Haziran döneminde İstanbul'a ve tersi yönde 16, 18 Nisan ve sonrasında haftada iki tarifeli sefer düzenleneceğini belirten Aeroflot, seferlerin salı ve cuma günleri gerçekleştirileceğini ifade etti.

Aeroflot, İstanbul seferlerinin Rusya'nın hangi kentinden düzenleneceğine dair bir bilgi paylaşmadı.

Ayrıca şirket, Aeroflot yolcularının Antalya'dan Rusya'ya dönmeleri için 17, 24 ve 30 Nisan'da Antalya-Moskova güzergahında üç özel tahliye seferi yapılacağını vurguladı.(Turkrus)

Yorumlar
Mustafa Turan
16 Nisan 2021, Cuma 12:03
Abd ye gidiş dönüş fiyatları bu kadar değil el insaf . Haftada iki 777 seferi 1700 kişi demek gidiş dönüş .
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha