THY'nin Business Class uçakları hangi ülkelerden nerelere turist getirecek?

THY'nin Business Class uçakları hangi ülkelerden nerelere turist getirecek?
11 Ekim 2018, 11:28
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu İlker Aycı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'la imzaladıkları "Direkt Turizm Hamlesi" protokolü kapsamında 2019 yaz tarifesinde yeni frekanslarla ilgili bilgi verdi.

THY Başkanı İlker Aycı, "Direkt Turizm Hamlesi" protokolü kapsamında 2019 yaz tarifesiyle beraber 13 hattı devreye alacaklarını, bu hatlarla beraber 67 frekans artışı yapacaklarını söyledi.

İşte o hatlar

Proje ile yeni seferlerin Avrupa ve Ortadoğu'da yüksek turizm potansiyeline sahip şehirler ile Türkiye'nin gözde turizm bölgeleri arasındaki ulaşımın kolaylaştırılması hedefleniyor. THY'nin 2019 yılı planlaması çerçevesinde, Antalya Havalimanı'ndan 13 destinasyona 50, Milas- Bodrum Havalimanı'ndan 4 destinasyona 5, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan 5 destinasyona 9, Dalaman Havalimanı'ndan 2 destinasyona 3 frekans olmak üzere toplam 34 noktaya 67 frekans tarifeli yurt dışı seferin icrası planlanıyor. Bu kapsamda haftalık 67 sefer düzenlenmesi planlanan ülkeler İngiltere (8), Almanya (14), Rusya (14), Azerbeycan (7), Suudi Arabistan (3), Kuveyt (4), Ürdün (4), Ukrayna (1), Cezayir (3), İsrail (5), Lübnan (4) olarak açıklandı.

Kırmızı kuyruk uçaklarla nitelikli turist hedefi

THY Başkanı İlker Aycı imzaladıkları protokolle kırmızı kuyruk, yani THY'nin business class uçaklarıyla daha nitelikli ziyaretçiyi ülkeye çekmeye çalışacaklarını söyledi. Antalya'da golf turizmi alanında muhteşem tesislerin bulunduğunu belirten Aycı " Şimdi de özellikle İngiltere'den hat sayısını artırmak suretiyle, 'business class' uçaklar koymak suretiyle Antalya'ya direkt olarak, golf turizminin getirilmesi ve bu ziyaretçilerin sayısının daha da artırılması için mücadele edeceğiz. Belki ileride ürünlerimiz sadece uçmakla beraber sınırlı kalmayacak. Belki uçak bileti, araç kiralama, otel ve diğer tüm hizmetleri de paket haline getirebiliriz." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha