THY'nin 339. uçuş noktası oldu

THY'nin 339. uçuş noktası oldu
07 Haziran 2022, 16:52
Türk Hava Yolları (THY) uçuş ağına bir noktayı daha ekledi.

Türk Hava Yolları (THY) uçuş ağına, Orta Asya'da 2 bin 500 yılı aşkın tarihe sahip ve UNESCO 'Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan kadim şehri Buhara'yı da ekledi.

THY'nin 339'uncu uçuş noktası olan Buhara'ya TK266 sefer sayısıyla inen Airbus A321neo tipi uçağı Buhara Havalimanı'nda su takı ile karşılandı.

İlk sefer dolayısıyla Buhara Havalimanı apronunda kurdele kesildi.

Bugün itibarıyla İstanbul Havalimanı-Buhara Havalimanı arasında karşılıklı gerçekleşecek uçuşlar, haftanın 2 günü (salı ve cuma) icra edilecek ve İstanbul Havalimanı’ndan saat 01.30'da, Buhara Havalimanı’ndan ise yerel saatle 09.10'da yapılacak.

Burada düzenlenen törende konuşan Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, THY'nin Buhara'yla Özbekistan'da uçtuğu nokta sayısını 5'e çıkardığını söyledi. Özbekistan Hava Yollarının da Türkiye'ye uçuşlarını sürdürdüğünü belirten Bekar iki ülke arasında haftalık uçuş sayısı 40'ın üzerine çıktığını ifade etti.

THY Satış Başkanı Mahmut Yayla da 'Buhara uçuşuyla birlikte Asya ve Uzakdoğu bölgemizde uçtuğumuz nokta sayısını 46'ya çıkarmış bulunuyoruz. Taşkent, Semerkant, Fergana ve Urgenç hattında sonra Özbekistan'da Buhara'yı açarak 5. noktayı açmış bulunuyoruz. ' dedi.

Konuşmaların ardından Olgar ve Yayla, Özbek yetkililere maket uçak hediye etti. Törenin sonunda pasta kesildi.

Törene Buhara Vilayeti Turizm Departmanı Direktörü Suhrob Bobokalanov, Özbekistan Sivil Havacılık Genel Müdürü Tohir Nazarov ile çok sayıda davetli katıldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha