THY Kıbrıs uçuşu yine iptal!

THY Kıbrıs uçuşu yine iptal!
08 Haziran 2020, 12:39
Yurt dışında bulunan vatandaşlarından olağan ikametgahı ‘KKTC’ olanlar için ülkeye dönüş izni verildi ancak uçak bulunamıyor.

Yurt dışında bulunan vatandaşlarından olağan ikametgahı ‘KKTC’ olanlar için ülkeye dönüş izni verildi ancak uçak bulunamıyor.

Türk Hava Yolları (THY) 1 Haziran’dan sonra 10 Haziran tarihli Ercan uçuşu için de yolculara “iptal” duyurusu yaptı. 10 Haziran tarihli TK7748 18:45 Ercan uçuşunu iptal eden THY bununla ilgili bir gerekçe açıklamadı.

KKTC Bakanlar Kurulu, 1 Haziran itibarıyla olağan ikameti Kıbrıs’ta olan kişilerin ülkeye dönebileceğini duyurmuştu.

Bu kişilerin 14 günlük karantina koşulları Maliye tarafından karşılanacaktı.

Ayrıca 7 Haziran tarihinden itibaren ise KKTC vatandaşı olmasa da ülkede çalışma, oturma, öğrenci izni bulunanların ülkeye gelebileceği belirtilmiş, bu kişilerden 4.400 TL ‘karantina ve test’ masrafı istenmişti.

Yine Bakanlar Kurulu’na göre 1 Temmuz’dan itibaren ise, Sağlık Bakanlığı’nın belirleyeceği şekilde ülkeye turistler ve diğer yabancılar da gelebilecek. (Airlinehaber)

Yorumlar
Işık hekimoglu
10 Haziran 2020, Çarşamba 11:17
Lütfen artık ucuslar başlasin ingiltere de kaldım artık kibrisa gitmek istiyorum biletimize almıştım 26 hazirana
Salima Saburova
10 Haziran 2020, Çarşamba 12:45
Lütfen Türkmenistana yollar açilsin artık çocugum 5 yaşinda çocugum ile istanbuldayim perişan olduk memleketimize gitmek istiyorus???? Allah rizasi için açin Anliyorum virüs 19 ciddi oldugunu sizde anlayin tek anne iş yok çocugu ile istanbulda bari ciddi zor durumda olan insanlar için yollar açilsin ??????????
Sabina Mamedova
10 Haziran 2020, Çarşamba 12:03
Ay acin su seferleri insalar perisan oldu.ben suan gurcistandayim soz yapicaz yapamiyoruz.dugun icin gun alicaz mekan bakicaz onumuzdeki seneye kaldi covid 19 nedeniyle.zaten hava alanlarinda kontrollu noktalar olucak bir kac yerde.yani insanlari perisan etmeyin.Konusun karsilikli seferleri acin artik akrabam gelmis burda kalmis cocuklariyla tel konusuyo agliyo her gun.3 ay oldu yeter sabrimiz tasdi iyiceya.Bu nedir arkadas.Millet annesine babasina coluguna cocuguna memleketine hasret kaldi.Her kes bi taraflarda kaldi.muracat edincede konsolosluga muracatina gerek kalmiyo 3000 bilmem kacinci kisisin diyo. simdi acili su dakka acilir diyon umutla bekliyon
Ahmet unalan
09 Haziran 2020, Salı 06:06
Kardesim bu ne sacma sapan bir iştir ya ailem orda kaldi bir turlu gelemiyorlar siz oncelikle bu sorunlari çözün yok turis gelecekmiste yok bu gelecekmiste birde insanlardan para aliyorsunuz kim genmlsin artik kktc ye
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha