THY iş ortaklarına ödeme yapmayı 15 Haziran'a kadar durdurdu

THY iş ortaklarına ödeme yapmayı 15 Haziran'a kadar durdurdu
23 Mart 2020, 23:23
Zor günler yaşayan Türk Hava Yolları, iş ortaklarına gönderdiği mesajda, ödemelerini 15 Haziran'a kadar askıya aldığını bildirdi.

Türk Hava Yolları, iş ortaklarına yapması gereken ödemeleri 15 Haziran'a kadar askıya aldığını duyurdu. Ödemelerin 15 Haziran’da başlayacağı belirtilen açıklamada “Tüm ödemelerimizi yapacağımızı garanti ederiz” denildi.

THY'nin iş ortaklarına gönderdiği mesaj:

Bildiniz üzere Tük Hava Yolları, en sıkıntılı süreçlerde dahi ödeme güvenliği konusunda her zaman lider şirket olarak öne çıktığımız bir gerçektir. Bununla birlikte dünyanın ve ülkemiz hava yolu taşımacılığı sektörünün ekonomik olarak en büyük darbeyi aldığı da ayrıca gözden kaçırılmamalıdır.

Bu bağlamda bu zor günleri de atlatacağımızın bilincinde olarak, sonrasında tüm ödemelerimizin yapılacağı garantisiyle, bugünden itibaren mevcut ödemelerimiz 15 Haziran’a kadar geçici olarak askıya almak zorunda olduğumuzu üzülerek bildirmek durumundayız.’’

THY: Talebimiz çarpıtıldı

Konuyla ilgili bir açıklama yapan THY Basın Müşavirliği, global ölçekte yaşanan uçuş yasaklarının tedarik zincirinde kırılmalara neden olduğu belirtilerek şu ifadeler kullanıldı: “Bu kapsamda THY olarak, uçuş yasaklarının devam ettiği süre içerisinde, şirketlerimiz arasındaki uzun süreli iyi ilişkiler ve yakın iş birlikleri geçmişine dayanarak, bu talihsiz ve istisnai zamanlarda bazı tedarikçilerimize ödemelerimizi geçici bir süre erteleme ya da vadeyi uzatma talebimizi ilettik. Ancak, bazı medya organlarının bu talebimizi çarpıtarak, Türk Hava Yollarının tüm ödemelerini durdurduğu yönünde haber yaptıklarını üzüntüyle gözlemliyoruz. Türk Hava Yolları, nice krizleri başarı ile geçirmiş bir şirket olarak bu krizi de en hızlı şekilde atlatacaktır. Tüm ödemelerimizi durdurduğumuz haberleri kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Türk Hava Yolları operasyonlarına mevcut şartları elverdiği ölçüde, ticari değerlendirmelerimizin ışığında devam etmektedir."

Etiketler:THY Kriz
Yorumlar
Acenteci
24 Mart 2020, Salı 08:08
Thy böyle yaparsa acente ne yapsın?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha