THY'den iddialı 'Amerikalı turist' hedefi!

THY'den iddialı 'Amerikalı turist' hedefi!
19 Ekim 2022, 10:50
THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat 2023'te ABD'den getirmeyi hedefledikleri turist sayısını açıkladı.

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni, NeoTech Campus’te gerçekleştirildi. Törenin açılışında konuşan Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, İstanbul'dan her gün 1500 uçuşlarının olduğunu anımsatarak, "Her gün dünyanın 340 noktasından insanları İstanbul'a getiriyoruz, buradan da 340 noktasına dağıtıyoruz. 250 bin kişiden bahsediyoruz. Bunu 365 gün olarak hesaplıyoruz. Bir de bunun 2 yıllık, 5 yıllık, 15 yıllık, uzun dönemli planlarını yapıyoruz." dedi.

Bu sene 1 milyon ABD'liyi Türkiye'ye getirdik, seneye hedefimiz 2 milyon!

Bu sene 1 milyon Amerikalının Türkiye'ye turizm amaçlı seyahat ettiğini aktaran Bolat, "Biliyorsunuz kültürel bağları, millet bağları nedeniyle de Amerikalıların en çok gittiği yer İngiltere. İngiltere'ye 1,8 milyon kişi gitmiş. Biz seneye 2 milyon Amerikalıyı Türkiye'ye getirmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin döviz ihtiyacını gidermek için büyük bir atılım yapalım." açıklamasını yaptı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha