THY'den Icelandair ile ortak uçuş anlaşması!

THY'den Icelandair ile ortak uçuş anlaşması!
05 Haziran 2023, 11:01
Türk Hava Yolları, Icelandair ile imzaladığı ortak uçuş anlaşması ile yolcularına iyileştirilmiş bağlantı opsiyonları sağlamayı ve uçuş destinasyon sayılarını arttırmayı hedefliyor.

Kuzey Amerika ve İzlanda’daki Icelandair yolcuları Türk Hava Yolları uçuşları ile İstanbul’a; dünyanın birçok yerinden gelen Türk Hava Yolları yolcuları ise Icelandair ağı üzerinden İzlanda ve Kanada’ya ulaşabilecek.

Ortak uçuş anlaşması bugün İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği Yıllık Genel Kurulu (IATA AGM) organizasyonunda imzalandı.

Bu anlaşma sayesinde her iki havayolu, yolcularına tek bir bilet ile bagajlarının son noktaya kadar bağlanmasını sağlayan konforlu transfer imkanları sunuyor.

Ekşi: Anlaşmayla seyahat seçenekleri artacak

Anlaşma ile ilgili görüş bildiren Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi; “Icelandair ile ortak uçuş anlaşması imzalamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşma ile yolcularımıza uçuş ağımız üzerinden sunduğumuz seyahat seçeneklerini artırmayı hedefliyor; yolcularımızın memnuniyetini önemsiyoruz. Ticari açıdan baktığımızda ise bu ortaklığın, her iki havayoluna da önemli fayda sağlayacağına eminiz.” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha