THY'den iade yerine avantajlı seyahat çeki ve mil önerisi!

THY'den iade yerine avantajlı seyahat çeki ve mil önerisi!
08 Haziran 2020, 09:02
Türk Hava Yolları (THY), satın alınan biletlerin iade edilmesi yerine avantajlı seyahat çeki olarak ya da mil olarak kullanılabileceğini açıkladı.

Türk Hava Yolları (THY), satın alınan biletlerin iade edilmesi yerinde seyahat çeki olarak ya da mil olarak kullanılabileceğini açıkladı. THY'den yapılan açıklamada; 'Küresel salgın sebebiyle iptal olan seyahat planınızın yerine özgürce yenilerini yapabilmeniz için size çok avantajlı fırsatlar sunuyoruz. Bilet ücretinizi iade almak yerine biletinizin değerine değer katan seyahat çeki veya Mil tercih edin, bir sonraki seyahatinizin ufkunu genişletin' denildi.

THY'nin açıklaması şöyle:

Küresel salgın sebebiyle iptal olan seyahat planınızın yerine özgürce yenilerini yapabilmeniz için size çok avantajlı fırsatlar sunuyoruz. Bilet ücretinizi iade almak yerine biletinizin değerine değer katan seyahat çeki veya Mil tercih edin, bir sonraki seyahatinizin ufkunu genişletin!

İptal olan uçuşunuzla ilgili olarak aşağıdaki seçeneklerden sizin için en cazip olanı seçebilirsiniz.

%15 daha değerli seyahat çeki
Eski bilet ücretinizden %15 daha değerli bir seyahat çeki alarak bir yıl içerisinde tüm uçak bileti ve hizmet alımlarında kullanabilirsiniz.

Her 10 EUR için 1.000 Mil
Bilet ücretinizin her 10 EUR’luk tutarı karşılığında Miles&Smiles hesabınıza* 1.000 Mil yükleterek, Millerinizi Türk Hava Yolları, AnadoluJet ve Star Alliance üyesi hava yollarından uçak bileti almak, uçuşlarınızda kabin yükseltmek (upgrade) veya Shop&Miles mağazamızda alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Örneğin:

300 EUR tutarındaki uçuşu iptal edilmiş biletiniz için;

345 EUR tutarında bir seyahat çeki olarak yeniden düzenletebilir
veya

Miles&Smiles hesabınıza 30.000 Mil yükletebilirsiniz.
Seyahat çeki ile iade almak için Koronavirüs kaynaklı talepler formu, çağrı merkezi veya satış ofislerimiz aracılığıyla talep oluşturabilirsiniz.

Mil ile iade almak için Bilet yönetimi sayfasından online işlem yapabilir, Koronavirüs kaynaklı talepler formu, çağrı merkezi veya satış ofislerimiz aracılığıyla talep oluşturabilirsiniz.

Yorumlar
Ne lazım
10 Haziran 2020, Çarşamba 11:10
Haberde eksik detay, çeki kullanacak olan biletteki yolcu adına olmak zorunluğu var mı, yok mu?
Sultan Ayan
09 Haziran 2020, Salı 02:59
Tekrar uçuş ne zaman olur, kızım aylardır tek başına yurt odasında madem iptal edilecekti neden bilet satışlarını gerçekleştirip çocuklarımızıda bizide umutlandırdınız, psikollojimiz bozuldu, Kıbrıstaki öğrencilerimiz için lütfen gereğini yapın hiç olmazsa en kısa zamanda bir uçuş gerçekleştirin yada şu zamanda uçuş olacak deyin çocuklar zaten sınav ve pandemi stresiyle iyice motivasyon çöküşü yaşıyorlar üstüne birde bu lütfen bizi aydınlatın, çocuklarımıza biran önce kavuşmak istiyoruz...
Işık hekimoglu
09 Haziran 2020, Salı 02:30
Nasıl yani biletimin parasını alamiyacakmiyim ben yazdıklarımızdan anlamadım bu kadarda yeter artık ben biletimi 26 hazirana almıştım ne zaman ucuslar başlicak bildirim artık lutfen
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha