THY'den Antalya, Dalaman, Bodrum ve İzmir'e iyi haber!

THY'den Antalya, Dalaman, Bodrum ve İzmir'e iyi haber!
21 Şubat 2022, 10:31
Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat bu yaz turizm merkezlerine yurtdışından düzenlenecek direkt uçuşlarla ilgili bilgi verdi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, dünyanın dört bir yanından aldıkları uçuş taleplerinin yaz sezonu yaklaştıkça artarak devam ettiğini söyledi. Bolat, bayrak taşıyıcı havayolu olarak Türkiye'ye seyahat etmek isteyen yabancı turistleri, ülkelerinden direkt uçuşlar ve Türk Hava Yolları konforu ile Türkiye'nin güneyiyle buluşturma hedefinde olduklarını ifade etti.

Yazın Antalya, Dalaman, Bodrum ve İzmir'den 29 ülkedeki 47 şehre haftada 388 uçuş düzenlenecek

Bolat'ın verdiği bilgiye göre Türk Hava Yolları (THY) gelecek yaz; Antalya, Dalaman, Bodrum-Milas ve İzmir’den 29 ülkedeki 47 şehre haftalık 388 frekans direkt uçuş düzenleyecek. Pandemi öncesinin en başarılı yılı olarak öne çıkan 2019 yılı yazında 30 noktaya 83 frekans sefer düzenleyen Türk Hava Yolları bu yıl aynı dönemde 38 noktaya 140 frekans direkt uçuş planlıyor.

Anadolujet 39 yurtdışı noktasından Akdeniz ve Ege'ye haftalık 248 uçuş düzenleyecek

Yurtdışı uçuşlarına 2020 yılı itibarıyla başlayan AnadoluJet ise, yurtdışındaki 39 noktadan Akdeniz ve Ege’deki tatil noktalarına haftalık 248 frekans uçuşla turist taşıyacak.

Yaz dönemi için seyahat acentelerinden ve yolculardan gelen yüksek talepte Birleşik Krallık, Almanya, Lübnan, Rusya ve İsrail ülkeleri ön plana çıkıyor. AnadoluJet Almanya’da 8 noktaya 72 frekans, Birleşik Krallık’ta 2 noktaya 35 frekans, Lübnan’da 1 noktaya 24 frekans haftalık uçuş gerçekleştirecek. Ana marka Türk Hava Yolları ise En fazla direkt turizm uçuşunu Birleşik Krallık (46 frekans) ve Rusya’ya (22 frekans) düzenlemeyi planlıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha