Rota

THY'den açıklama geldi

THY'den açıklama geldi
14 Aralık 2019, 11:16
Nijerya Sivil Havacılık Kurumu, 16 Aralık 2019 itibarıyla Türk Hava Yolları'nın (THY) bu ülkeye/ülkeden yapacağı uçuşları askıya almayı planlıyor. THY'den konuyla ilgili açıklama geldi.

Nijerya Sivil Havacılık Kurumu Genel Müdür Vekili Abdullahi Sidi imzasıyla yayınlanan mektupta, havalimanı görevlilerinin bagajsız ülkeye ulaşan yolcular nedeniyle ciddi krizler yaşadığı belirtilmişti.

Mektupta, bu sorun nedeniyle yolcuların havalimanında sorun çıkardığı ve durumun havalimanı hizmetlerine ciddi tehdit teşkil ettiği belirtildi.

NCAA, yapılan görüşmelerin sonuç vermemesi üzerine, THY’nin tüm yolcuları bagajlarıyla aynı anda taşıyabilecek boyutta uçakla çalışmaya hazır olana dek Nijerya’ya operasyonlarını askıya almaktan başka seçenek kalmadığını vurguladı.

Sorunun çözümüne ilişkin herhangi bir adım atılmadığı takdirde de 16 Aralık 2019’dan geçerli olmak kaydıyla THY’nin Nijerya’ya yapacağı tüm seferler askıya alınacak.

İddiaya göre; THY uçağın kargo bölümü dolsa da ekstra ücret aldığı için yolcuların bagajlarını kabul etmeye devam ediyor.

Nijerya yerel medyasına yansıyan haberlerde, yolcuların birkaç haftadır bu konuya ilişkin şikâyetlerini dile getirdiği aktarıldı. Sorunun sadece bagajların bırakılmasıyla ilgili değil, aynı zamanda bagajını alamayan yolcuların şikâyetlerine yönelik THY yetkililerin tavrıyla da ilgili olduğu aktarıldı.

THY: Sorun çözüldü

THY’den sozcu.com.tr’ye yapılan açıklamada ise “Bagajlarla ilgili sorun vardı çözüldü. Şu anda herhangi bir olumsuz durum yok. Uçuşlarımız devam ediyor” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha