THY'den 5 ülkeye seyahat edeceklere uyarı!

THY'den 5 ülkeye seyahat edeceklere uyarı!
15 Mart 2024, 14:00
Türk Hava Yolları (THY) seyahat edecek yolcular için önemli bir uyarıda bulundu.

Türk Hava Yolları (THY), Venezuela, Meksika, Kolombiya, Küba ve Brezilya'ya seyahat edecek yolcuları ilgilendiren önemli bir uyarıda bulundu.

THY, söz konusu ülkelere seyahat edecek olan yolcuların ülke otoritelerince belirlenen ek kontrol şartlarına dikkat etmeleri gerektiğini duyurdu. Özellikle, belirlenen ek kontrolleri yerine getirmeyen yolcuların ülkeye girişlerine izin verilmeyeceği vurgulandı. Son günlerde bazı ülkelerin Türk yolcuları kabul etmemesi üzerine yapılan açıklamada, bu ülkelerde yolcu kabulü için ek şartlar arandığı belirtildi.

THY tarafından yapılan açıklamaya göre, Venezuela, Meksika, Kolombiya, Küba ve Brezilya varışlı uçuşlarda yolcu kabulü için pasaport ve vize zorunluluğunun yanı sıra ek kontroller de uygulanmaktadır. Bu ek kontrollerin yerine getirilmemesi halinde, yolcuların ülkeye giriş taleplerinin reddedilebileceği belirtildi. Havayolu şirketi, bu nedenle uçuşa kabul sırasında benzer kontrollerin yapılacağını açıkladı.

Gerekli şartlar

Örneğin, Venezuela'ya seyahat edecek yolcuların dikkat etmesi gereken kurallar arasında noter onaylı resmi davet yazısı, otel rezervasyonu ve dönüş bileti gibi şartlar bulunuyor. Meksika'ya seyahat edecek yolcular için ise Meksika Elektronik Onay Belgesi, otel rezervasyonu ve dönüş bileti gibi belgelerin gerektiği vurgulandı. Ayrıca, uzun süreli konaklaması olup bagajı olmayan yolcuların ve beyan ettiği seyahat amacına uygun belgeleri bulunmayan yolcuların ülkeye girişlerine izin verilmeyeceği ifade edildi.

Kolombiya, Küba ve Brezilya gibi ülkelere seyahat edecek yolcuların da benzer şekilde belirli şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Bu ülkelerin giriş şartlarını karşılamayan ve belirlenen ek kontrolleri geçemeyen yolcuların ülkeye kabul edilmeyeceği uyarısı yapıldı.

Yorumlar
Semra B.
20 Mart 2024, Çarşamba 01:04
Açlıktan azları kokuyor, binalar dökülüyor fakir ülkeler bide bizimi beğenmiyorlar!!! Bedevaya davet etseler gittmem. Bizim ülkemiz cenet gibi.
Yusuf Gül.
17 Mart 2024, Pazar 08:24
Hade Avrupa ülkeleri yıllardan beri sorun yapıyorda, bu beş ülkenin derdi ne. Demekki bizde bir sorun var.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha