HIKVISION

THY, 700 yeni kabin memuru alacak...İşte başvuru şartları

THY, 700 yeni kabin memuru alacak...İşte başvuru şartları
08 Ekim 2019, 08:18
THY, 700 kadın kabin memuru alacak.

THY, İş-Kur İstanbul İl Müdürlüğü’nde imzalanan protokolle iş alımı ilânını duyurdu. Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı (İnsan Kaynakları) Abdulkerim Çay ve İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Yelmen tarafından imzalanan protokolle bayrak taşıyıcı havayolu yeni çalışma arkadaşlarını ailesine dâhil edecek. İlgili iş birliği kapsamında 700 başvuru sahibinin Türk Hava Yolları ailesinde istihdamı sağlanacak.

Havayolu şirketinin resmi kanallarında da duyurulan ilân doğrultusunda başvuru sahiplerinde aranılacak başlıca özelliklere;

- Güler yüzlü,

- İletişim becerisi yüksek,

- Ekip çalışmasına yatkın,

- Dinamik bayan çalışma arkadaşları olarak yer veriliyor.

Aranılan genel koşullar;

- T.C. Vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)
- 01/01/1989 ile 31/12/1999 tarihleri arasında doğmuş olmak,
- En az lise mezunu olmak,
- İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.),
- Adli Sicil Kaydı ve/veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak,
- Daha önce Türk Hava Yolları veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

Tercih edilen sağlık ve fiziki koşullar ise;

- 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılmakta olup, bayrak taşıyıcı havayolu tarafından belirlenen oranlara uygun olmalıdır.)
- Türk Hava Yolları Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,
- Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (seçme süreçlerinde başarılı olan adaylardan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM) yetkilendirilmiş Havacılık Tıp Merkezlerinden sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları istenecektir.)
- Türk Hava Yolları Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimleri “İşe Giriş Muayenesi” sırasında (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) THY A.O. iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkik ve muayene yaptırılmasını isteyebilir.
- Türk Hava Yolları, belirlemiş olduğu işe giriş sağlık kriterleri çerçevesinde (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir. Aday işe başlatılmaması halinde herhangi bir hak iddiasında bulunamaz.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol;

- Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet ortamında, Türk Hava Yolları’nın resmi sitesi kariyer.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve internet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.
- İlan kriterlerini sağlayan adaylar, online uygulama, test ve mülakat süreçlerine katılacaktır.
- Değerlendirme süreçlerinde yukarıdaki kriterlere uygun olmadığı belirlenen adaylar sürece devam edemeyecektir.
- Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup, işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi, evrakının olumlu değerlendirilmesi ve sağlık raporunun onaylanması sonrası eğitime yönlendirileceklerdir.

Kabin Memuru Adayı Değerlendirme Süreçleri;

- Online İngilizce ve Genel Yetenek Testleri (Varsa ek olarak 2.Yabancı Dil Testi)
-THY A.O. İngilizce Sınavı
- Mülakat Süreçleri

Evrak Kontrolü
İngilizce Mülakatı
Boy-Kilo Ölçümü
Dövme ve Yara izi Kontrolü
(Varsa) 2. Yabancı Dil Mülakatı
Kurul Mülakatı
Psikolog Görüşmesi
Grup Değerlendirme Çalışması
Sağlık Kontrolü (Uçuşa Elverişlilik)

Adayların Dikkatine;

- THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen,
- Daha önceki Kabin Memuru alım süreçlerimizde;
- Boy ölçümü aşamasında elenen,
- Herhangi bir aşamasında başvuru koşulları ile ilgili doğru beyanda bulunmadığı tespit edilen,
- Ortaklık ve Ortaklık personeline karşı sözlü ve yazılı olarak uygunsuz ifadeler içeren iletişim kurduğu tespit edilen, adaylar ilâna başvuru yapamayacaklardır.
- Kabin Memurluğu mesleği üniforma kullanmayı gerektiren bir meslek olup, Türk Hava Yolları’nda Kabin Ekibi üyesi olarak görev yapanlar, havayolu şirketinin halen uygulamada olan Kabin Ekibi Üniforma Kullanımı ve Temsil El Kitabı’nda yer alan düzenlemeler doğrultusunda görev yapmakla yükümlüdür.
- Türk Hava Yolları’nda görev yapan kabin memurlarının çalışma koşulları hakkında daha ayrıntılı bilgi için; https://careers.turkishairlines.com/kabin-ekibi

Etiketler:thy kabin memuru
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha