THY 22 noktaya düzenlediği uçuşlarını iptal etti

THY 22 noktaya düzenlediği uçuşlarını iptal etti
08 Kasım 2016, 09:08
THY, Almanya, Belçika, İran gibi ülkelerdeki kentlerin de yer aldığı merkezlere uçmama kararı aldı. İç hatlarda da 5 sefer yapılmayacak.

Türk Hava Yolları (THY), ekonomik daralma ve güvenlik sorunu nedeniyle azalan yolcu sayısı nedeniyle kış döneminde yönelik önlemler aldı. 30 Ekim’de başlayan kış sezonunda, talebin düştüğü 5’i iç, 17’si dış hat, toplam 22 noktaya düzenlediği seferlerini iptal edildi. Filodaki 30 uçak da park pozisyonuna alındı.

Hürriyet’ten Tolga Özbek’in haberine göre THY’nin filosunda kiralık olarak bulunan 12 geniş gövdeli Airbus A330-200 tipi uçak Antalya’ya gönderildi. Bu uçaklar İkinci Dış Hatlar Terminali’nin önünde park pozisyonuna alındı. 4 Airbus A320 tipi uçak Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki genel havacılık hangarları önüne park edildi. Önümüzdeki günlerde kademeli olarak seferlerden çekilecek uçak sayısı 30’a ulaşacak. Halen THY’nin filosunda 298 yolcu uçağı bulunuyor.

İptal edilen 22 sefer

Cezayir’de Batna ve Tlemcen, Danimarka’da Allborg, Fransa’da Bordo, Almanya’da Karlsruhe - Baden, Freidrichshafen, Münster, İran’da Kermanşah, İtalya’da Cenova, Pisa, Ürdün’de Akabe, Kırgızistan’da Oş, Hollanda’da Rotterdam, Nijerya’da Kano, Suudi Arabistan’da El Qassim, Tacikistan’da Khujand ve Ukrayna’da Ivano Frankivsk uçuşları durduruldu. THY’nin iç hatlarda sona erdirdiği uçuş noktası arasında Eskişehir, Tokat, Edremit, Uşak ve Siirt bulunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha