Thomas Cook'un rakiplerinden büyük atak

Thomas Cook'un rakiplerinden büyük atak
11 Ekim 2019, 08:54
TUI, DER Touristik, FTI, Alltours ve Schauinsland-Reisen gibi Almanya'nın önde gelen tur operatörleri, iflas eden Thomas Cook müşterilerini özel tekliflerle kazanmaya çalışıyor.

Almanya'da yıllık 2 milyon müşteri potansiyeline sahip olan Thomas Cook, 2020 yaz aylarına kadar 660 bin tatilcinin rezervasyonlarını peşin ücretle yapmıştı. Thomas Cook'un bu yıl sonuna kadar olan tüm rezervasyonları iptal edildi.

Bu durum üzerine Thomas Cook'un rakipleri olan Alman tur operatörleri büyük bir atağa kalktı.

Alman iş ve seyahat dergisi Fvw Travel'de yer alan habere göre Thomas Cook'un Almanya'da yeniden doğuşuyla ilgili belirsizlikler sürerken rakipleri iflastan etkilenen müşterilere çeşitli alternatif tatil seçenekleri sunuyor ve otellerle anlaşma yaparak kapasite artışına gidiyor.

TUI 2020'de ilave 500 bin müşteri hedefliyor

TUI, 2020'de 500 bin ek müşteri beklediğini ve birçok özel anlaşma da dahil olmak üzere Mayorka, Kanarya Adaları, Yunanistan ve Türkiye'nin belli başlı bölgelerinde otel kapasitesini "büyük ölçüde" artıracağını açıkladı. Grup, Yunanistan, Türkiye ve Mısır'da turizm bakanlarıyla görüşmelerde bulundu.

TUİ, ayrıca Leipzig'ten daha fazla uçuşla 2020 yaz aylarında uçuş kapasitesini artıracak. Buna paralel olarak, TUIfly'nin muhtemelen 2020/21 kışında seçilmiş uzun mesafeli uçuşları başlatmayı düşündüğü bildiriliyor.

Thomas Cook müşterilerine indirim

TUİ, Thomas Cook müşterilerine önceden ödeme yapmak zorunda kalmadan 20 Ekim'e kadar alternatif bir TUI tatili için rezervasyon yapma seçeneği ve 699 eurodan fazla olan tatillerde 50 euro indirim sunuyor.

TUİ Almanya CEO'su Marek Andryszak 2020 yılında tatilcilere aynı anda en büyük seçimi sunacaklarını ve yerel otelcileri aynı anda destekleyeceklerini söyledi. Her zamanki TUI kalitesinde güvenli bir tatil sunduklarını ve 500 bin ek müşteri beklediklerini ifade eden Andryszak, " Thomas Cook'un piyasadan çıkması acı. Ancak TUI Cook'tan farklı bir iş modeline sahip ve müşterilerin ve ortakların güvenebileceği finansal açıdan güçlü bir grup" diye konuştu.

DER Touristik'ten acentalara Thomas Cook komisyonu

Almanya'nın en büyük tur operatörlerinden Rewe'nin sahip olduğu DER Touristik’ten de benzer bir mesaj geldi. CEO Sören Hartmann şunları söyledi: "Biz güçlü bir grubuz. Rewe Group olarak güvenilirlik, kalite ve ödeme kolaylığı anlamına geliyoruz. Tatilciler ve otel, havayolu ve seyahat acentesi ortakları bize güvenebileceklerinden emin olabilirler."

Satış aktiviteleri açısından, DER Touristik, seyahat acentelerine 31 Ekim'e kadar eski Cook müşterileri için yapılan rezervasyonlar için % 2 ek komisyon ödüyor. Karayipler ve Hint Okyanusu destinasyonlarında önümüzdeki sonbahar tatillerinde Condor uçuşlarıyla cazip fiyatlı tatiller sunuyor.

Alltours, Thomas Cook otellerini sunuyor

Bu arada Alltours , Thomas Cook'un Akdeniz'deki ve bazı uzun mesafeli varış noktalarındaki otel ve yatak kapasitesinin "büyük bölümünü devraldığını" söyledi. Şu anda 2019/20 ve 2020 kışları için Sentido, Casa Cook, Cook Kulübü ve Sunconnect özelliklerinin yanı sıra Iberostar ve H10 otelleri de dahil olmak üzere bu otellerin rezervasyonlarını alıyor.

Tur operatörünün otel tedarik müdürü Karsten Fricke, "Bu, hiçbir tatilcinin normal otellerinden vazgeçmek zorunda kalmayacağı anlamına gelir" dedi. Buna ek olarak, Alltours 15 Kasım'a kadar kış veya yaz tatili için rezervasyon yapan tüm müşterilere ücretsiz iptal etme veya alternatif bir varış noktasına yeniden rezervasyon yapma seçeneği sunuluyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha