Thomas Cook’tan otel atılımı

Thomas Cook’tan otel atılımı
03 Ocak 2018, 16:43
Thomas Cook’un otellerinden sorumlu yöneticisi Ingo Burmeister markanın otelcilik ve konaklama alanında kısa ve orta vadede yapacağı yeni yatırımlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar…

Avrupa’nın ikinci büyük tur operatörü Thomas Cook, bundan sonraki süreçte otel portföyünü genişleteceğini ve tatil satışlarında kendi otellerine ağırlık vereceğini açıklamıştı.

Thomas Cook’un otellerinden sorumlu yöneticisi Ingo Burmeister markanın bu alanda kısa ve orta vadede yapacağı yeni yatırımlar hakkında Alman ekonomi ve turizm dergisi fvw’ye önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Thomas Cook’un otelcilik ve konaklama alanındaki hedefleri…

Hatırlanacağı üzere Thomas Cook’un otel ve sorumlu yöneticisi Ingo Burmeister; 2017 yılının Mayıs ayında göreve gelmişti. Bu yeni atama sonrasında markanın yeni otel yatırımları alanında yoğunlaşacağı açıklanmıştı.

21 yeni otel

Şu an için Thomas Cook’un kendi markaları altında işlettiği otel sayısının 170 olduğunu belirten Ingo Burmeister; 2018 - 29 sezonunda bu sayının 191’e çıkarmayı planladıklarını açıkladı.

Bu oteller arasında üst sınıf çiftlere hitap eden 69 Sentido oteli, uygun fiyat seçeneği sunan 60 Smartline oteli, sadece yetişkinlere yönelik olan 17 Sunprime oteli, ailelere yönelik hizmet veren 13 Sunwing oteli, ileri teknoloji sunan 9 Sunconnect oteli, Aldiana markası altında 8 resort oteli ve 3 adet Casa Cook oteli yer alıyor.

Resortlerin sayısı 2 kat artacak

Burmeister, orta vadede Thomas Cook’un kendi markaları altında yer alan otellerin sayısını 300’e yükseltmeyi hedeflediklerini açıkladı. Bu büyüme planı kapsamında Thomas Cook, Aldianas markasına ağırlık vererek; resort otel sayısını 8’den 15’e yükseltmeyi planlıyor.

Bu genişleme stratejisini Thomas Cook, otel yatırımları firması LMEY ile kuracağı stratejik ortaklıkla yürütecek.

Thomas Cook, hayata geçireceği yeni otel yatırımlarıyla gelecekte, portföyündeki kendi yönetimi altında olan otel oranını % 40 seviyesine çıkarmayı hedefliyor. Şu an için 170 otelin yaklaşık % 80’i franchise temelinde işletilmektedir.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha