Thomas Cook rotasını İspanya’dan Türkiye’ye çevirdi

Thomas Cook rotasını İspanya’dan Türkiye’ye çevirdi
08 Şubat 2018, 20:05
Türkiye, İngiliz tur operatörü Thomas Cook’un 2018 yaz sezonuna yönelik tatil satışlarında Tunus’un ardından en hızlı yükseliş trendi gösteren ikinci destinasyon konumuna yükseldi.

Thomas Cook’un CEO’su Peter Fankhauser, yaptığı açıklamada Türkiye’nin gösterdiği yükseliş trendiyle İngiliz tur operatörünün portföyünde bulunan destinasyonlar arasında göze çarpan ikinci destinasyon konumunda olduğunu belirtti.

İspanya, Thomas Cook’un en popüler destinasyonu olma konumunu korurken; Yunanistan ve Türkiye, 2018 için en iyi satış performansı gösteren ikinci destinasyonları oldu.

2018 yaz sezonu için güzel bir başlangıç yaptıklarını belirten Fankhauser; tatil ve uçuş programlarının % 34’lük kısmını sattıklarını ve bu oranın geçen seneye göre % 3 oranında artış gösterdiğini söyledi.

Türkiye, Mısır ve Yunanistan’ın tur operatörünün tüm kaynak pazarları arasında 2018 yaz sezonu için önemli büyüme kaydeden destinasyonlar arasında yer aldığını ifade eden Fankhauser; İspanya’ya yönelik talebin ise bu sene stabil seyrettiğini ve bu pazarda kar marjının giderek azaldığını belirtti.

Fankhauser, bu nedenle bu üç destinasyona yönelik kapasite artışına gideceklerini açıkladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha