Thomas Cook cephesinde 2017’nin en popüler destinasyonları

Thomas Cook cephesinde 2017’nin en popüler destinasyonları
10 Şubat 2017, 12:54
Yunanistan, 2017 sezonu için 2.5 milyon rezervasyon rakamıyla, Thomas Cook’un en çok tatil satışı gerçekleştirdiği destinasyon oldu.

Thomas Cook CEO’su Peter Fankhauser, Yunanistan’a yönelik rezervasyon rakamlarında geçen yılın aynı dönemine göre % 40’lık bir artış yaşandığını belirterek; Yunanistan’ın 2017 yılı için portföylerindeki en popüler destinasyon olduğunu açıkladı.

Yunanistan’ın yanı sıra Thomas Cook, Bulgaristan, Hırvatistan ve Portekiz’e yönelik rezervasyonlarında da çift haneli artış rakamlarına ulaştı.

Yunanistan’a yönelik bu artış sonrasında Thomas Cook, Yunanistan fiyatlarını % 2 oranında artırdı ve Yunanistan’daki yatak kapasitesine 500 bin yatak daha ekledi.

Fankhauser, bu destinasyonların yanı sıra, Balearik ve Kanarya Adaları’nın da yer aldığı İspanya adalarına yönelik satışların olumlu yönde seyrettiğini, bu destinasyonlarda % 8’lik bir fiyat artışının söz konusu olduğunu söyledi.

İspanya destinasyonlarına yönelik herhangi bir kapasite artışına gitmediklerini belirten Fankhauser, bu destinasyonlarda daha kaliteli tatil imkanları sunmaya yoğunlaştıklarını sözlerine ekledi.

Jet2holidays üzerinden gerçekleştirdikleri tatil satışlarını durduklarını doğrulayan Fankhauser; bundan böyle “Thomas Cook’un 790 acentesinde Jet2holidays’in paket turları satılmayacak” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha