Thomas Cook CEO’su Peter Fankhauser: Çin üniforması giymeyeceğiz

Thomas Cook CEO’su Peter Fankhauser: Çin üniforması giymeyeceğiz
07 Ağustos 2019, 16:37
Tur operatörlüğü bölümü Çinli Fosun tarafından alınan Thomas Cook'un CEO’su Peter Fankhauser Alman iş ve turizm dergisi Fvw'ye konuştu.

Geçen ay duyurusu yapılan finansal kurtarma planı çerçevesinde, Thomas Cook Grubu’nun hissedarları özkaynak borcu takas işlemleri ve gelecekteki işletme finansmanı için 750 milyon paundluk katkı sağlama hususunda anlaşmaya varmışlardı. Turizmin grubunun hâli hazırda mevcut olan 1.6 milyar paundluk borcu iki şirket arasında bölüşülecekti. Bu şirketlerden biri hisselerin yüzde 18’ini satın alan Fosun-ki en büyük hisse sahibi oldu- diğeri de diğeri de hava yollarını alan Avrupa merkezli kurumsal yatırımcılar oldu.

Fosun Avrupa seyahat piyasasını biliyor

Fankhouser Fosun’un, Avrupa’nın en büyük ikinci turizm grubu olan Thomas Cook’un işleyişinde köklü değişiklikler yapıp yapmayacağı ile ilgili soruyu şöyle cevapladı: “Thomas Cook’un Çin üniforması giymesini engelleyebilirim. Tecrübelerimiz bu yönde. Fosun ile Çin’de dört yıl 320 bin müşteriye hizmet verebilmek amaçlı ortaklığımız oldu. Fosun yönetimi Thomas Cook markasına değer veriyor, tıpkı Çin’in tamamı gibi. Fosun Avrupa seyahat piyasasını biliyor, onların nasıl çalıştığını ve karakteristik özelliklerine hakim

İşbirliğine örnek olarak grubun Puket adasındaki Sunwings oteli gösteren CEO Peter Fankhauser, otelin misafirlerinin yüzde 50’sinin Çinli olduğunu ve Çin’de önümüzdeki yıl Sunwings ve Casa Cook Resort’u hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Kimseye iş güvencesi vermedim

Thomas Cook’taki iş garantisi konusunda da konuşan Fankhauser, “Herkes piyasadaki gelişmeleri takip ediyor. Teknoloji alanındaki değişimler ortada. Kimseye iş güvencesi vermedim, veremem de. Ancak adaletli ve açık bir bakış açısı benimseyeceğimi söyleyebilirim” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha