TGA'ya tepki: Turizmcilerden aldığı payların şehirlere hiçbir faydası yok

TGA'ya tepki: Turizmcilerden aldığı payların şehirlere hiçbir faydası yok
14 Nisan 2023, 10:49
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA)'na eleştirilerde bulundu.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Doğu Karadeniz bölgesinin tanıtım çalışmaları için TGA'dan destek istediklerini ancak kendilerine dönüş bile yapılmadığını söyledi.

Körfezdeki fuarlara katılmak için TGA'dan destek istedik, dönüş bile yapılmadı

Çelebi şöyle konuştu: “Elimizden geldiğince sektör temsilcilerimizle tüm fuarlara katılmaya çalışıyoruz. Özellikle Körfez bölgesi Trabzon için önemli bir nokta. Körfezdeki fuarlara katılmak, bölgemizi ve şehrimizi tanıtmak için çaba sarf ediyoruz. Körfez turizminde Trabzon bugüne kadar öncü ve belirleyici bir rol oynadı ve bölgeye büyük katkı sağladı. Ancak vurgulamak isteğim önemli bir nokta var; maalesef, sektördeki işletmelerden tanıtım yapılmak için alınan ve milyonlarca lirayı bulan TGA katkı paylarından Doğu Karadeniz Bölgesi olarak yararlanamıyoruz. Körfez bölgesindeki fuarlara katılmak için TGA’dan destek istedik ancak dönüş bile yapılmadı. Burada önemli nokta, bölgesel tanıtımların etkili biçimde yapılabilmesidir. Bunun için de mutlaka TGA katkı paylarının toplandığı bölgelerin tanıtımı için harcanması gerekir” diye konuştu.

TGA'nın aldığı payların şehirlere hiçbir faydası yok, bu payı yerel yönetimler alıp tanıtıma harcasın

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, bugüne kadar özel sektörün kendi çabalarıyla önemli tanıtımlar yaptığını ve turizmin bugüne gelmesinde öncü rol oynadığını da vurgulayarak, “Karadeniz, Körfez ülkelerinden ülkeye kazandırdığı yüksek döviz nedeniyle Körfez Turizmi Bölgesi ilan edilmişti. Ancak ülkemize daha fazla döviz kazandırmak için Körfez bölgesinde yapılacak tanıtımlara TGA’dan hiçbir destek alamıyoruz. TGA’nın aldığı payların şehirlere hiçbir faydası yok. Bu payları yerel yönetimler alsın ve turizm yatırımlarına ve tanıtımlarına harcasın. Her şehir kendi reklamını yapsın. Kendi çabalarımızla tanıtım yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Çelebi, ayrıca TGA’nın topladığı katkı paylarını nerelere harcadığını da şeffaf olarak açıklaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha