TGA, Gastro Show’a ödenek vermek zorunda mı?

TGA, Gastro Show’a ödenek vermek zorunda mı?
07 Temmuz 2021, 07:37
Kültür ve Turizm Bakanlığı ticari bir organizasyon olan Gastro Show’a destek vermediği için eleştirildi.

Cumhuriyet gazetesinde, Ali Can Polat imzasıyla yayınlanan haber şaşkınlık yarattı… Haberde Turizm Geliştirme ve Tanıtım Ajansı (TGA), bu yıl ilk kez yapılan Gastro Show’a ödenek vermediği için eleştirildi.

Küçük bir organizasyon olmasına rağmen, haberde “Avrupa’nın en büyük gastronomi turizmi fuarı” olarak lanse edilen sergiye, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılmaması ve Bakanlığın maddi destekte bulunmamasının sektörde tepkilere neden olduğu iddia edildi.

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Serdar Karcılıoğlu’nun görüşlerine de yer verilen haberde, sektör temsilcilerinin organizasyona bütçe verilmemesini eleştirdiği algısı yaratılmaya çalışıldı.

Gaziantep’e verdin bize vermedin eleştirisi…

Haberde ayrıca organizatörlerden GTD Derneği Başkanı Gürkan Boztepe’nin eleştirilerine de yer verildi. TGA’nın Gaziantep’te yapılan gastronomi etkinliğine 2.5 milyon dolar bütçe ayırdığını söyleyen Boztepe, kendilerine uçak ve konaklama desteği verilmemesinden şikayet etti.

Katılımcı ve ziyaretçi sayısına kadar bir çok maddi hataya yer verilen haberde, Kültür ve Turizm Bakanı’nın soyadı da yanlış yazıldı.

Organizasyonun destekçileri arasında bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası ve turizm sektör bilirliklerinden ne kadar kaynak aktarıldığı ise bilinmiyor.

Para balyası koyup niyeti açık ettiler

Haber fotoğrafında, etkinliğin birlikte yapıldığı Ace Of MICE'ın açılışından bir kareyi kullanan Cumhuriyet Gazetesi, ilgili şirketin PR ajansının uyarısıyla fotoğrafı değiştirerek, para balyaları fotoğrafı koyarak, "sıvadı"...

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha